Jan Vacek
27. května 2016 • 12:13

Ronaldo je všude, fanoušci zpívají. Milán se chystá na finále LM

Autor:
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MILÁNA | „Enjoy the final!“. Obrovský nápis, který člověka praští do oči ihned, jakmile se přesune do příletové haly letiště v Malpense, jen několik desítek kilometrů vzdáleného Milána. Italské město na několik dní obsazují španělské hordy fanoušků. V sobotu večer půjde o všechno. Finále Ligy mistrů. Španělské derby. Real proti Atléticu. Bohatí proti chudým.Cristiano Ronaldo, to je podle očekávání hlavní tahák očekávané bitvy. Narazit na něj můžete v Miláně prakticky kdekoli. Na plakátech a reklamních bannerech. Na titulních stránkách novin v trafikách. A především pak na zádech fanoušků Realu Madrid. Oni i jejich rivalové, jejich srdce bije pro Atlético, se už čtvrtka po menších či větších skupinkách trousí na Apeninský poloostrov, aby v nejdůležitější bitvě sezony podpořili svůj milovaný tým.

UEFA Champions Festival na náměstí Piazza Duomo
UEFA Champions Festival na náměstí Piazza Duomo

V průběhu pátečního dopoledne už zástupy fanoušků míří na Piazza Duomo, nejznámější náměstí v Miláně. Je to tradiční místo, kde se setkávají fanoušci hostujících celků před zápasy s milánskými soupeři v evropských pohárech. V minulosti se zde srocovali příznivci Arsenalu či Bayernu Mnichov, nyní do srdce Milána míří tábory obou sobotních soupeřů.

„Vamos Real Madrid! Te sigo a todas partes yo te quiero!,“ prozpěvovala skupinka zhruba šesti příznivců „bílého baletu“. „Real Madrid, do toho! Přijedu za tebou kamkoliv, protože tě miluju!,“ zněl by volný překlad do češtiny. „Vamos Atleti, Vamos! Do toho, Atlético, do toho!,“ kontrují opodál popíjející fanoušci Atlética. Ačkoli hlavní invaze ze Španělska se dá očekávat v pátek odpoledne a během soboty, už nyní žije Milán pouze a jenom sobotním šlágrem.

Dění v jeho ulicích odpovídá atmosférám na obou stadionech během domácích utkání madridských klubů. Zatímco na San Bernabeu bývá často kulisa vlažnější, stadion Vicente Calderona se při zápasech mění ve červenomodré peklo. I před finále Ligy mistrů fanoušci Realu působí spíše zdrženlivě, příznivci Atlética jsou mnohem hlučnější a výraznější.

Už v sobotu to vypukne. Vřava o evropský trůn. Před dvěma lety uspěl ve vzájemném souboji Real, svého soka zlomil v prodloužení. I tentokrát je parta kolem Cristiana Ronalda v pozici favorita. Atlético však už má v kapse skalpy Barcelony a Bayernu Mnichov. Snovou cestu milionářskou soutěží moc touží konečně zakončit vítězně.

PŘEDSTAVENÍ TÝMU REALU A ATLÉTIKA

Představení týmu Realu a AtlétikaPředstavení týmu Realu a Atlétika

UEFA Champions Festival na náměstí Piazza Duomo
UEFA Champions Festival na náměstí Piazza Duomo

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze