23. srpna 2016 • 23:58

Jak Pivarník motivoval hráče před Razgradem: Někteří měli husí kůži

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výsledek 2:2 ho zklamal, ale jinak byl plný optimismu. Trenér Viktorie Plzeň Roman Pivarník svůj tým po odvetě 4. předkola Ligy mistrů proti Ludogorci Razgrad chválil. „Podali jsme výborný výkon. Doufám, že takhle dokážeme pokračovat dál,“ přál si plzeňský kouč.„Byli jsme si vědomi složitého výsledku z prvního utkání a toho, že potřebujeme vstřelit tři góly a žádný neinkasovat. Vstup byl z naší strany výborný, dokázali jsme kombinovat, s rychlým přechodem do útoku. Dokázali jsme hrát přímočaře,“ chválil své svěřence po zápase Pivarník.

Plzeňského trenéra pochopitelně mrzel vyrovnávací gól, ale svému týmu věřit nepřestal. „Byla to škoda, ale věřil jsem, že budeme schopní dát víc gólů, mrzí mě ta šance, kde to gólman vytlačil na spojnici (Ďurišova střela – pozn. red.).“

„Musím říct, že jsme dokázali hrát neskutečně náročný zápas, zvlášť když vezmeme v úvahu, že například Roman Hubník nastoupil v šesti dnech ke třetímu utkání. Bylo to v obrovském tempu,“ vyzdvihl Pivarník.

„Zároveň je škoda toho neuznaného gólu a faktu, že jsme tak výborný zápas nedotáhli aspoň do vítězství,“ musel rovněž uznat.

720p 480p 360p 240p
Pivarník: Hráče jsem ukliďnoval, aby neudělali nějaký exces

Hodně se po zápase každopádně řešili rozhodčí, protože domácí hned dvakrát poškodili. „Rozhodčí? Nechci ho rozebírat, jako trenér nemůžete být objektivní, protože jsem to detailně neviděl, proto nechci zbytek komentovat,“ nechtěl se ale zkušený kouč vymlouvat.

Pivarník pak také prozradil, jak se v Plzni snažili hráče před zápasem dostat do varu. „Před zápasem jsme nachystali motivační video, trvalo tři minuty, pustili jsme sestřih jednoho utkání z Ligy mistrů, s dobrou hudbou. Na konci té přípravy měli někteří husí kůži,“ odhalil.

Pomohlo také to, že za týmem přišlo před zápasem nejvyšší vedení klubu. „Měli jsme před tréninkem sezení nahoře (vedení), přemýšlíme, co zlepšit a padl nápad, že se nebudeme před zápasem scházet v kabině, ale raději venku. Musím říct, pan Paclík použil pozitivní motivaci, řekl, že věří v postup, že umíme hrát a aby odvedli dobrý výkon, ze kterého se můžeme odrazit dál. Bylo to krátké a výstižné,“ zakončil Pivarník.

720p 480p 360p 240p
Kopic: Říkali jsme si, že se musíme vys*at na kritiku

720p 480p 360p 240p
Matějů po konci v LM: Můžeme si za to sami, na rozhodčího bych to neházel

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze