23. srpna 2017 • 04:40

Jak půjde Slavia na APOEL? Stoch vs. Van Buren, Rotaně trenér podrží

Autor:
TOP VIDEA
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už dnes večer to vypukne! Fotbalisté Slavie se pokusí v odvetě play off Ligy mistrů zvrátit prohru 0:2 a postoupit před kyperský APOEL do skupinové fáze vysněné soutěže. Trenér Jaroslav Šilhavý i hráči působí sebevědomě a bojovně. Jak by měl domácí tým na trávník od 20:45 (vysílá O2 TV Sport) vyběhnout? Velká překvapení se čekat nedají, největší otazník je na pravé straně zálohy.Na postu brankáře jsou debaty zbytečné, toto místo patří od začátku sezony pevně Janu Laštůvkovi, který sice udělal chybu na půdě BATE Borisov, ale v HET lize ještě nedostal gól. Zkušený brankář podává stabilní výkony.

Obrana bude nejspíš znovu postrádat Simona Deliho. „Držím si malou jiskřičku naděje, ale moc tomu nevěřím,“ řekl k jeho možnému startu trenér Šilhavý. Defenzivní čtyřka tak vyběhne ve složení Frydrych, Jugas, Ngadeu a Bořil.

Stejně hrála obrana Slavie i na Kypru. „Je pravda, že nám v úvodu proti APOELu asi Deli trochu chyběl,“ uznal Šilhavý. „Jinak to ale funguje,“ dodal hned. Například Ngadeu předvedl na Bohemians vynikající výkon, dobrou formu má i Bořil.

Ve chvíli, kdy Ngadeu nastoupí na stoperu, post štítového záložníka bude říkat pane Tomáši Součkovi, který byl stejně jako Bořil a Zmrhal čerstvě povolaný do české reprezentace. Před ním bude určitě operovat klíčový muž středu pole Josef Hušbauer.

Utkání na APOELu hodně nevyšlo dalšímu středopolaři Ruslanu Rotaňovi, který hrubě chyboval u druhého inkasovaného gólu. Trenér Šilhavý mu ale věří a měl by ho podržet. Zvlášť ve chvíli, kdy hráči z lavičky včetně Halila Altintopa na ukrajinského fotbalistu až tolik netlačí.

1080p 720p 360p
Dannyho návrat do sestavy? Kvůli takovým zápasům tady je, říká Šilhavý

Na levé křídlo se s největší pravděpodobností vrátí po zranění Danny. „Na 99,9% nastoupí. Je to zkušený hráč, kvůli takovým zápasům sem přišel,“ potvrdil slávistický kouč po úterním tréninku, který Portugalec normálně absolvoval s týmem.

Největší otazník tak zůstává na pravém kraji zálohy. Nizozemec Van Buren totiž po slibné přípravě trochu zhasl. Na půdě APOELu byl střídán o poločase, proti Bohemians nebyl ani na lavičce. To ho ale Šilhavý šetřil.

Na křídle má ovšem trenér Slavie dost na výběr. Vpravo může nastoupit posila z Turecka Miroslav Stoch nebo uzdravený Jan Sýkora. Možností je také Jaromír Zmrhal, tomu se ale nyní příliš nedaří. Šilhavý spíše vsadí na jistotu.

Naopak na hrotu je situace naprosto jasná. V základní sestavě bude určitě Milan Škoda, Muris Mešanovič bude muset čekat na svou šanci z lavičky.

Předpokládaná sestava Slavie na APOEL

  Jan Laštůvka    
 Michal Frydrych  Jakub Jugas  Michael Ngadeu  Jan Bořil
   Tomáš Souček   
   Josef Hušbauer  Ruslan Rotaň  
 Mick van Buren      Danny
   Milan Škoda  

1080p 720p 360p
Šilhavý a Hušbauer vtipkovali: Tréňa je klidný. Možná budeš kapitán

Slávisté trénovali před středeční odvetou s APOELem
Slávisté trénovali před středeční odvetou s APOELem

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze