25. května 2018 • 04:40

Lístky na finále Ligy mistrů? Rozptyl cen je 400 tisíc, Real nechá volná místa

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Cafú o Neymarovi: Teď začne hrát tak, jak ho všichni známe Cafú o Neymarovi: Teď začne hrát tak, jak ho všichni známe
Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Připravte si úspory a vzhůru do Kyjeva! Výprava na finále Ligy mistrů, které hostí tuto sobotu ukrajinská metropole, je pro fanoušky hodně nákladnou záležitostí. Dokládají to ceny vstupenek na duel Realu Madrid proti Liverpoolu, které po konci oficiálního předprodeje nabízejí specializované firmy. V kombinaci s vysokými cenami letenek a ubytování pak přinese paradoxní situaci: stadion nebude zcela vyprodaný.Liverpool nabídl svým fanouškům 16 tisíc vstupenek ze své kvóty ve čtyřech cenových kategoriích. Nejlevnější z nich vyšly na 48 liber (1400 korun).

A teď opačný extrém. Jak informuje BBC, některé z firem zabývajících se prodejem vstupenek na sportovní události přeprodávají na očekávaný zápas lístky na nejexkluzivnější místa za 14 000 liber (413 tisíc korun) – tedy dvacetinásobek jejich původní hodnoty.

Zvlášť na liverpoolské straně je o vstupenky velký zájem a podobně nastřelené ceny vyvolávají rozhořčení. „Situace je šílená. Lidé, kteří nefandí ani jednomu klubu, zápas pojali jako příležitost vydělat si,“ řekl moderátor podcastu Anfield Wrap Neil Atkinson.

Právě na internetové burze je dobře patrné, pro koho je důležitější být u boje o ušatý pohár. Stránka Ticketbis prodávala nejlevnější vstupenku do sektoru Realu Madrid za 410 liber (12 tisíc korun), na liverpoolské straně je nejnižší cena třikrát vyšší - 1337 liber (39,5 tisíce korun)

I tak se najdou zájemci, kteří si sáhnou hluboko do kapsy. Firma Ticketbis je kvůli britským zákonům omezující takovýto způsob prodeje registrovaná ve Španělsku a chlubí se, že ročně využije jejích služeb 300 tisíc klientů.

Další vysokou položkou jsou náklady na cestování. Zpáteční letenka na tento víkend z Velké Británie do Kyjeva vyjde až na 1400 liber (41 tisíc korun). Někteří z místních nabídli fanouškům ubytování zdarma, protože i ceny pokojů v hotelích vylétly do astronomických výšek.

Na straně Realu Madrid je znát kvůli horší dostupnosti Kyjeva ochladnutí zájmu. Vliv na to má také fakt, že španělský gigant se probojoval do čtvrtého finále za posledních pět let. Už do minulého týdne se dva tisíce permanentkářů vzdalo svých vstupenek.

Novinář Simon Stone na svém twitterovém účtu napsal, že Real Madrid tisíc vstupenek vrátil. Z bezpečnostních důvodů pak není možné je prodat příznivcům soupeře. Zápas, o který je mimořádný zájem, tak nebude zcela vyprodaný.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze