Předkolo Ligy mistrů, Slavia - Dynamo Kyjev 1:1. Hušbauer srovnal z penalty | iSport.cz
7. srpna 2018 • 21:21

SESTŘIH: Slavia - Dynamo Kyjev 1:1. Hušbauer v boji o LM srovnal z penalty

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní
Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů

Fotbalisté pražské Slavie vstoupili do kvalifikace Ligy mistrů domácí remízou 1:1 s Dynamem Kyjev v úvodním duelu 3. předkola. V 82. minutě poslal hosty do vedení Benjamin Verbič, v páté minutě nastavení srovnal z penalty Josef Hušbauer.

Domácí: 90+5. Hušbauer

Hosté: 82. Verbič

Domácí: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora (86. Olayinka), Zmrhal (80. Baluta) – Škoda (K) (60. Tecl)

Hosté: Bojko – Kedziora, Burda, Kádár, Morozjuk – Sydorčuk (K), Garmaš, Bujalskij (68. Šepeljev) – Verbič, Besjedin, Cygankov (90+1. Andrijevskij)

Domácí: Hušbauer, Coufal

Hosté: Bujalskij, Kedziora

Pawson – Betts, Hussin (vš. Anglie)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

19 370 diváků

Odveta se hraje příští týden v Kyjevě. Postupující tým se v závěrečném 4. předkole utká s lepším z dvojice Lutych - Ajax Amsterodam. Slavia usiluje o druhý postup do základní skupiny Ligy mistrů, hlavní fázi soutěže si dosud zahrála jen v roce 2007.

Slavia po třech výhrách v úvodu ligy v nové sezoně poprvé nezvítězila. Také Kyjev po čtyřech triumfech 1:0 poprvé nevyhrál a v součtu s přípravou inkasoval gól po dlouhých sedmi zápasech.

Sestřih: Slavia - Dynamo Kyjev 1:1. Hušbauer srovnal v nastavení
1080p 720p 360p

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský udělal jednu změnu v základní sestavě oproti poslednímu ligovému duelu s Opavou. Na hrotu útoku tentokrát dostal před Teclem přednost kapitán Škoda.

Dynamo začalo souboj dvou týmů, které vyhrály všechny předchozí zápasy sezony, lépe a hned ve třetí minutě mohlo zmrazit vyprodaný Eden. Po akci po pravé straně našel Cygankov Besedina a proti jeho střele zblízka zasáhl domácí gólman Kolář.

Pražané se oklepali a ve 13. minutě hlavičkoval po centru Škoda, trefil však jen střed branky. V 21. minutě pálil do boční sítě Zmrhal. Ve zbytku první půle se hrál bojovný a opatrný fotbal a Dynamo potvrzovalo, že má výbornou defenzivu.

Druhou půli začala Slavia náporem, ale obrana ukrajinského vicemistra zblokovala několik střel a v 57. minutě Stoch mířil jen na středu branky na gólmana.

Faul na Stanislava Tecla (vpravo), po kterém rozhodčí odpískali penaltu

Po hodině hry vystřídal v útoku Škodu Tecl a slávisté stupňovali tlak. V 64. minutě si na centr ve vyložené šanci naskočil Zmrhal, ale hlavičkoval vedle a nenavázal na gól z předloňského posledního vzájemného souboje, který Slavia v přípravě vyhrála 2:1.

Za chvíli po signálu z přímého kopu vypálil Hušbauer vedle. Hosté pak domácí tlak otupili a v 82. minutě udeřili. Sydorčuk oblouček za obranu vysunul Verbiče a ten ze strany procpal míč přes Koláře do sítě. Slovinský záložník dal gól i při předchozí výhře Dynama v lize nad Šachtarem Doněck.

Slavia ještě v závěru vyvinula tlak a dokázala srovnat. Součkovu střelu vytáhl brankář na roh, po němž Deli hlavičkoval ve vyložené pozici vedle. Ale v závěru nastavení fauloval Kedziora ve vápně Tecla a Hušbauer z penalty srovnal. Pražané jako první dali v nové sezoně Kyjevu gól.

V Kyjevě vstřelíme i víc gólů, pokud budeme hrát jako po poločase, soudí Hušbauer
720p 360p

Dostali jsme blbý gól. Někteří z nás přestali hrát, mrzelo Součka

Slavia - Dynamo Kyjev: Penalta a Hušbauerův gól na 1:1
1080p 720p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4