SESTŘIHY LM: Liverpool doma porazil PSG. Výhry slaví Barcelona i Inter

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Finalista minulého ročníku Liverpool ztratil dvoubrankový náskok, nakonec ale nad Paris St. Germain vyhrál 3:2 gólem Firmina v nastavení. Tři body získala také Barcelona nad PSV Eindhoven, když vyhrála jednoznačně 4:0. Rekordním osmým hattrickem v soutěži se o to zasloužil Lionel Messi, který se mezi střelce zapsal už ve 14. sezoně Champions League v řadě, čímž vyrovnal Raúlův rekord. Výhru slaví i Inter Milán, který dokonal obrat proti Tottenhamu a vyhrál 2:1.

Argentinská superstar se prosadila poprvé po půlhodině hry z přímého kopu. Messi přesně trefil přes zeď šibenici a dal už osmý letošní gól z přímého kopu, což se mu v jednom roce povedlo poprvé.

Eindhoven nebyl odevzdaným soupeře a hrozil hlavně z rychlých brejků, které táhl Lozano, mexický objev letošního mistrovství světa. Jenže žádný nedotáhl. Čtvrthodiny před koncem pak přišlo rozuzlení. Dembélé se hezky uvolnil a střelou zpoza vápna zvýšil vedení Barcelony.

Slavící Daniel Sturridge po brance do sítě PSG

V závěru opět zaúřadoval Messi. Nejprve se trefil po Rakitičově lobu za obranu a následně zúročil Suárezův pas. V Lize mistrů dal už 103 gólů, o jeden více než celý Eindhoven.

V dresu PSV chyběl český záložník Michal Sadílek, který odpoledne nastoupil s kapitánskou páskou v Youth League při prohře 1:2 s juniorkou Barcelony.

V druhém utkání skupiny B otočil Inter Milán zápas s Tottenhamem. Londýňané vedli gólem Eriksona, ale pět minut před koncem srovnal parádním volejem kapitán Icardi a v nastavení rozhodl hlavou po rohovém kopu Vecino. Inter oslavil vítězstvím první zápas v soutěži po šesti a půl letech.

Inter Milán - Tottenham 2:1 (0:0)
Branky: 85. Icardi, 90.+2 Vecino - 53. Eriksen. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.).

FC Barcelona - PSV Eindhoven 4:0 (1:0)
Branky: 32., 77. a 87. Messi, 75. Dembélé. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.). ČK: 79. Umtiti (Barcelona).

SESTŘIH LM: FC Barcelona - PSV Eindhoven 4:0. Messi nastřílel svůj osmý hattrick v soutěži

SESTŘIH LM: Inter Milán - Tottenham 2:1. Italové otočili zápas, v nastavení rozhodl Vecino

Skupina B

1. Barcelona 6 4 2 0 14:5 14
2. Tottenham 6 2 2 2 9:10 8
3. Inter Milán 6 2 2 2 6:7 8
4. Eindhoven 6 0 2 4 6:13 2

Monako - Atlético Madrid 1:2 (1:2)
Branky: 18. Grandsir - 31. D. Costa, 45.+1 Giménez. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Stewart (všichni Skot.).

FC Bruggy - Dortmund 0:1 (0:0)
Branka: 85. Pulisic. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.).

SESTŘIH LM: Monako - Atlético Madrid 1:2. Domácí neudrželi vedení, trefil se i Diego Costa

SESTŘIH LM: FC Bruggy - Dortmund 0:1. Favorit se trápil, výhru vystřelil v závěru Pulišič

Skupina A

1. Dortmund 6 4 1 1 10:2 13
2. Atlético 6 4 1 1 9:6 13
3. Club Brugge 6 1 3 2 6:5 6
4. Monaco 6 0 1 5 2:14 1

Finalista minulého ročníku Liverpool ztratil dvoubrankový náskok, nakonec ale nad Paris St. Germain vyhrál 3:2 gólem Firmina v nastavení. Anglický celek zejména v první půli dominoval a šel do vedení po hlavičce Sturridge a penaltě Milnera po faulu na Wijnalduma. Jenže Meunier ještě do poločasu snížil a sedm minut před koncem hosté využili Salahovy chybné rozehrávky a Mbappé srovnal.

Mbappé však sám v nastavení ztrátou míče při kličce založil útok domácích a Firmino, které o víkendu jen se štěstím unikl vážnému zranění oka, střelou po zemi na vzdálenější tyč zápas rozhodl. Pro Firmina to byl jedenáctý zásah v dosavadních 14 zápasech v Lize mistrů. Lepší v historii soutěže je jen Ital Simone Inzaghi, který za prvních 14 utkání dal 12 branek.

Liverpool - Paris St. Germain 3:2 (2:1)
Branky: 31. Sturridge, 36. Milner z pen., 90.+2 Firmino - 40. Meunier, 83. Mbappé. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.).

CZ Bělehrad - Neapol 0:0
Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

SESTŘIH LM: Liverpool - Paris St. Germain 3:2. Úžasnou přestřelku rozsekl v nastavení Firmino

SESTŘIH LM: CZ Bělehrad - Neapol 0:0. Nováček Ligy mistrů v premiéře uhrál cenný bod

Skupina C

1. Paris SG 6 3 2 1 17:9 11
2. Liverpool 6 3 0 3 9:7 9
3. Neapol 6 2 3 1 7:5 9
4. CZ Bělehrad 6 1 1 4 5:17 4

Iker Casillas nastoupil v brance Porta už do své 20. sezony v Lize mistrů, což se mu povedlo jako prvnímu hráči v historii. Portu pomohl k remíze 1:1 na hřišti Schalke.

Crvena zvezda Bělehrad při premiéře v novodobé historii Ligy mistrů uhrála bezbrankovou remízu s Neapolí a protáhla sérii bez porážky na 31 soutěžních zápasů.

Galatasaray Istanbul - Lokomotiv Moskva 3:0 (1:0)
Branky: 9. G. Rodrígues, 66. Derdiyok, 90.+4 Inan z pen. Rozhodčí: Rocchi - Tonolini, Meli (všichni It.). ČK: 87. Ndiaye (Galatasaray).

Schalke - FC Porto 1:1 (0:0)
Branky: 64. Embolo - 75. Otávio z pen. Rozhodčí: Gil - Nevado, Barbero (všichni Šp.).

SESTŘIH LM: Galatasaray Istanbul - Lokomotiv Moskva 3:0. Turecký tým hladce smetl ruského mistra

SESTŘIH LM: Schalke - FC Porto 1:1. Casillas nastoupil v brance Porta už do své 20. sezony v Lize mistrů