Gólová smršť, Plzeň si ani nezahrála, píše italský tisk o výhře AS

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Jako gólovou smršť na Olympijském stadionu nebo "góliádu" označuje italský tisk úterní porážku Viktorie Plzeň 0:5 na hřišti AS Řím ve 2. kole základní skupiny fotbalové Ligy mistrů. Italský tým zápasu dominoval, shodují se italská média a jednohlasně chválí Edina Džeka, který vstřelil tři branky. Římané podle italských sportovních webů se soupeři "zametli a převálcovali je". Vítězství italská média označují za potvrzení návratu formy římského klubu.

Za smršť gólů na Stadio Olimpico označil porážku Plzně server ViViCentro. Zápasu dominovalo mužstvo Říma a zejména Džeko, který si v Lize mistrů připsal první hattrick, uvedl web Forzaroma.info. Před beztak nevýrazným týmem Viktorie Plzeň se spustil hotový hurikán, komentoval zápas web o dění v Římě Romait.

Souboj byl podle serveru RaiNews rozhodnutý už v prvním poločase, ve kterém dal Džeko dva góly. Řím kontroloval zápas i v druhé půli a brankami Cenzige Ündera, Justina Kluiverta a znovu Džeka Plzeň "převálcoval".

"Řím potvrdil na Stadio Olimpico formu díky hattricku Džeka. Soupeři si ani nezahráli," napsal web Onefootball.

SESTŘIH LM: AS Řím - Plzeň 5:0. Debakl Viktorie řídil hattrickem Džeko

Domácí: 3. Džeko, 40. Džeko, 64. Ünder, 73. Kluivert, 90+2. Džeko

Hosté:

Domácí: Olsen – Florenzi (C), Fazio, Juan Jesus, Kolarov (74. Luca Pellegrini) – Cristante, N'Zonzi – Ünder (74. Schick), Lorenzo Pellegrini (74. Zaniolo), Kluivert – Džeko.

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Procházka, Hrošovský – Ma. Zeman (71. Ekpai), Hořava (64. D. Kolář), J. Kovařík – Krmenčík (78. Jakub Řezníček).

41 243 diváků

Radost AS Řím, ale zklamání Plzně. Utkání Ligy mistrů dopadlo jasným skóre pro favorita