Ajax uhrál v Soluni remízu, spasil ho veterán Huntelaar. Karabach překvapil | iSport.cz
6. srpna 2019 • 22:50

Ajax uhrál v Soluni remízu, spasil ho veterán Huntelaar. Karabach překvapil

Podívejte se na protest proti Berbrovi. Dva týmy začaly zápas bagem Podívejte se na protest proti Berbrovi. Dva týmy začaly zápas bagem
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský

Fotbalisté Ajaxu Amsterdam vstoupili do kvalifikace Ligy mistrů remízou 2:2 v úvodním duelu 3. předkola na hřišti PAOK Soluň. Semifinalista minulého ročníku s řeckým šampionem prohrával po půli 1:2, ale v 57. minutě srovnal střídající pětatřicetiletý veterán Klaas-Jan Huntelaar, kterého smolně při odkopu nastřelil domácí obránce.

FC Kodaň si veze cennou remízu 1:1 z horké půdy Crvené zvezdy Bělehrad. Zasloužil se o ni v 84. minutě útočník Jonas Older Wind, který proměnil penaltu "dloubákem" na stejném stadionu, kde se tímto zakončením proslavila česká legenda Antonín Panenka při vítězném rozstřelu finále evropského šampionátu v roce 1976.

Překvapením večera je remíza vysoce favorizovaného Dinama Záhřeb 1:1 s Ferencvárosem Budapešť. Nečekané vítězství 2:1 uhrál před domácí odvetou ázerbájdžánský mistr Karabach v náročných klimatických podmínkách v Nikósii proti tamnímu APOELu.

Odvety se hrají příští týden. Jediný český zástupce v soutěži pražská Slavia vstoupí do kvalifikace až v závěrečném 4. předkole a o účast v základní skupině si zahraje s vítězem dvojzápasu mezi rumunskou Kluží a Celticem Glasgow.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

PAOK Soluň - Ajax Amsterdam 2:2 (2:1), APOEL Nikósie - Karabach (Ázerb.) 1:2 (0:0), Dinamo Záhřeb - Ferencváros Budapešť 1:1 (1:0), Crvena zvezda Bělehrad - FC Kodaň 1:1 (1:0).