1. října 2019 • 22:52

SESTŘIHY: Bayern rozdrtil Tottenham 7:2! Deli pomohl k další ztrátě Realu

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Šílený výsledek nabídl úterní šlágr Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Bayernem Mnichov. Německý mistr vyhrál na soupeřově hřišti 7:2! Čtyři trefy ve druhém poločase zaznamenal Serge Gnabry. Real Madrid znovu ztratil, když doma proti Bruggám, za které nastoupil i Simon Deli, zachraňoval remízu 2:2 až v závěru. Své zápasy zvládli všichni favorité - Juventus, Manchester City, PSG i Atlético Madrid.

Skupina A

Real prohrál v úvodním kole 0:3 na hřišti Paris St. Germain a dobře nezačal ani dnes, když od deváté minuty prohrával. Bývalý slávistický obránce Deli dlouhým nákopem našel na polovině hřiště Vanakena, který vysunul vpřed Taua. Jihoafrický útočník přihrál Dennisovi, jenž se sice netrefil ideálně, přesto míč za brankáře Courtoise dopravil.

Gól rozhodčí nejprve neuznali kvůli ofsajdu, ale po konzultaci s videem hlavní sudí Kabakov verdikt změnil. „Bílý balet“ naposledy rychleji inkasoval v základní části soutěže v roce 2007.

Druhou trefu přidal jednadvacetiletý nigerijský útočník o půl hodiny později, když obral o míč Modriče a namířil si to k domácí brance. Dennis sice málem zakopl, ale udržel stabilitu a zvýšil na 2:0. Real obdržel dvě a více branek ve třech domácích zápasech po sobě v evropských pohárech poprvé. V minulém ročníku zakončil skupinu, v níž se střetl i s Plzní, prohrou 0:3 s CSKA Moskva a následně v osmifinále podlehl Ajaxu Amsterodam 1:4.

„Los Blancos“ po deseti minutách druhé půle snížili zásluhou hlavičky kapitána Ramose. Regulérnost jeho gólu musel kvůli domnělému ofsajdu potvrdit videorozhodčí. V rozmezí 78. a 84. minuty uviděl dvě žluté karty kapitán belgického mužstva Vormer a ihned po jeho vyloučení zařídil dělbu bodů po další standardní situaci Casemiro. Bruggy remizovaly i v předchozím duelu s Galatasarayem Istanbul a v této sezoně v 15 soutěžních zápasech neprohrály.

PSG naplno bodoval i ve druhém utkání a navíc znovu bez inkasované branky. O výhře 1:0 v Istanbulu rozhodl v 52. minutě Icardi.

Real Madrid - Club Bruggy 2:2 (0:2)
Branky: 55. Ramos, 85. Casemiro - 9. a 39. Dennis. Rozhodčí: Kabakov - Margaritov, Valkov (všichni Bul.) - Irrati (video, It.). ČK: Vormer (Bruggy).

Galatasaray Istanbul - Paris St. Germain 0:1 (0:0)
Branka: 52. Icardi. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Gil (video, všichni Pol.).

Skupina B

Tottenham se ujal vedení ve 12. minutě díky Son Hung-minovi. Na jeho trefu odpověděl o tři minuty později Kimmich, obrat dokonal v závěru prvního poločasu Lewandowski. Naděje na bodový zisk „Kohoutů“ uťal Gnabry, který v rozmezí 53. a 55. minuty posunul německé šampiony do třígólového trháku.

O chvíli později snížil Kane z penalty, ale v 83. minutě si Gnabry zaběhl za obranu a dovršil hattrick. Čtyři minuty po něm se znovu prosadil Lewandowski a o další minutu později stanovil Gnabry konečné skóre. Jako první hráč v historii LM dokázal dát ve druhém poločase čtyři branky.

Bayern v evropských pohárech na hřištích soupeřů podesáté za sebou neprohrál. Krize Tottenhamu se prohloubila, v sezoně vyhrál pouze tři z deseti soutěžních utkání.

Ve skupině B porazila Crvena zvezda Bělehrad po obratu 3:1 Olympiakos Pireus. Soupeř Plzně z 2. předkola vyhrál první poločas, ale ve druhém se nechal vyloučit Benzia a srbský celek třemi brankami rozhodl o výhře.

Tottenham - Bayern Mnichov 2:7 (1:2)
Branky: 12. Son Hung-min, 61. Kane z pen. - 53., 55., 83. a 88. Gnabry, 45. a 87. Lewandowski, 15. Kimmich. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore - Letexier (video, všichni Fr.).

Crvena zvezda Bělehrad - Olympiakos Pireus 3:1 (0:1)
Branky: 63. Vulič, 87. Milunovič, 90. Boakye - 37. Semedo. Rozhodčí: Bastien - Zakrani, Haquette - Millot (video, všichni Fr.). ČK: 58. Benzia (Olympiakos).

Skupina C

Ve druhém duelu nezaváhal ani Manchester City, který zdolal Dinamo Záhřeb 2:0. Výhru „Citizens“ zařídili ve druhé půli Sterling a v nastaveném čase Foden.

Šachtar Doněck po obratu na San Siru porazil Bergamo 2:1. Atalantu mohl poslat do vedení po 16 minutách Iličič, pokutový kop však neproměnil. V 28. minutě se prosadil Zapata, který tak zaznamenal první branku Bergama v Lize mistrů. O vyrovnání se postaral čtyři minuty před koncem úvodní půle Moraes, výhru ukrajinského celku zařídil v páté minutě nastavení Solomon.

Šachtar tak odčinil domácí prohru 0:3 s Manchesterem City, naopak Bergamo prohrálo doma v evropských pohárech po 12 utkáních a po porážce 0:4 v Záhřebu stále čeká na první bod v Lize mistrů.

Bergamo - Šachtar Doněck 1:2 (1:1)
Branky: 28. Zapata - 41. Moraes, 90.+5 Solomon. Rozhodčí: Stieler - Pickel, Gittelmann - Dankert (video, všichni Něm.).

Manchester City - Dinamo Záhřeb 2:0 (0:0)
Branky: 66. Sterling, 90.+5 Foden. Rozhodčí: Gözübüyük - Schaap, De Vries - Kamphuis (video, všichni Niz.).

Skupina C

1. Manchester City 6 4 2 0 16:4 14
2. Atalanta 6 2 1 3 8:12 7
3. Šachtar 6 1 3 2 8:13 6
4. Záhřeb 6 1 2 3 10:13 5

SESTŘIH: Atalanta - Šachtar 1:2. V nastavení vystřelil Doněcku výhru Solomon

SESTŘIH: Manchester City - Dinamo Záhřeb 2:0. Favorit se trápil, rozhodl až po hodině hry

Skupina D

Juventus porazil Leverkusen 3:0. Vítězný gól vstřelil v 17. minutě Higuaín, ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidali další branky Bernardeschi a Ronaldo. Výhru 2:0 si z Moskvy odvezlo Atlético Madrid. O triumfu nad tamním Lokomotivem rozhodli ve druhé půli Felix a Thomas. Juventus i Atlético nasbíraly po dvou utkáních čtyři body.

Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 0:2 (0:0)
Branky: 48. Felix, 58. Thomas. Rozhodčí: Grinfeld - Hassan, Jarkoni (všichni Izr.) - Pinheiro (video, Portug.).

Juventus Turín - Leverkusen 3:0 (1:0)
Branky: 17. Higuaín, 62. Bernardeschi, 89. Ronaldo. Rozhodčí: Collum - Connor, McGeachie (všichni Skot.) - Attwell (video, Angl.).