SESTŘIHY LM: Lipsko se Schickem porazilo Tottenham. Atalanta přejela Valencii
Fotbalisté Lipska s reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem v úvodním osmifinále Ligy mistrů zvítězili na stadionu Tottenhamu 1:0. Zápas v Londýně rozhodl v 58. minutě proměněnou penaltou Timo Werner. Postupu do čtvrtfinále se výrazně přiblížil nováček soutěže Bergamo, který doma porazil Valencii 4:1 i díky dvěma gólům Hanse Hateboera. Odvety jsou na programu v úterý 10. března.
Lipsko při premiéře ve vyřazovací fázi LM začalo velkým náporem. Schick po 30 vteřinách vystřelil o kousek vedle a ve druhé minutě Angeliňo trefil tyč. Při první velké šanci Tottenhamu zase Bergwijna vychytal gólman Gulácsi.
Hosté byli v prvním poločase nebezpečnější a anglického soupeře, kterému chyběli zranění klíčoví útočníci Kane a Son Hung-min, přestříleli 12:3. Aktivní Schick hlavičkoval těsně mimo, Wernerovu střelu zase vyrazil brankář Lloris.
Německý tým odstartoval i druhou půli aktivně. Laimera v pokutovém území fauloval Davies a nařízenou penaltu v 58. minutě proměnil Werner. Německý reprezentant všech sedm gólů v LM vstřelil venku.
Vzápětí mohl zvýšil Schick, ale z dobré pozice Llorise nepřekonal a dál čeká na premiérovou trefu v Champions League. V 73. minutě se vyznamenal také Gulácsi a Lo Celsův přímý kop vytáhl na tyč. V závěru už Lipsko nadějný výsledek udrželo.
Bergamo na milánském San Siru, kde musí hrát domácí zápasy LM, otevřelo skóre v 16. minutě. Kapitán Gómez v šestnáctce našel Hateboera a nizozemský bek zaznamenal premiérový gól v soutěži. Domácí pak měli štěstí při tyčce Torrese a ve 42. minutě zvýšil Iličič ranou pod břevno.
Atalanta přidala mezi 57. a 62. minutou další dvě branky, o které se postarali Freuler a znovu Hateboer. Po chvilce Valencii trochu vrátil do hry střídající Čeryšev těsně po příchodu na trávník, ale Bergamo už větší drama nepřipustilo.

