LM: Newcastle přejel PSG, vyhrála Barcelona i City. Hanckův gól nestačil

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam se střídajícím reprezentantem Ondřejem Lingrem ve 2. kole skupinové fáze Ligy mistrů prohráli na hřišti Atlética Madrid 2:3, přestože dvakrát vedli. Za hosty se trefil Slovák Dávid Hancko. Souboj bohatých vyzněl lépe pro Newcastle, který smetl PSG 4:1. Dortmund proti AC Milán získal po bezbrankové remíze první bod do tabulky. Lipsko v domácím prostředí nestačilo na Manchester City 1:3. Barcelona v deseti zvítězila na hřišti Porta těsně 1:0. Lazio a Šachtar slaví venkovní výhry po obratu.

Skupina E

Feyenoord v Madridu otevřel skóre už v sedmé minutě po Hermosově vlastní brance, za dalších sedm minut odpověděl Morata. Ve 34. minutě vrátil hostům náskok bývalý sparťanský obránce Hancko, který po standardní situaci nadvakrát překonal brankáře Oblaka. V nastavení prvního poločasu srovnal Griezmann akrobatickými „nůžkami“.

Obrat španělského týmu dokonal ve 47. minutě Morata. Hosté navzdory několika šancím Oblaka už znovu nepřekonali. Někdejší slávistický záložník Lingr do hry naskočil v 74. minutě. Feyenoord zaváhal po sérii šesti soutěžních výher a přepustil Atléticu první místo ve skupině E.

1. Atlético 6 4 2 0 17:6 14
2. Lazio 6 3 1 2 7:7 10
3. Feyenoord 6 2 0 4 9:10 6
4. Celtic 6 1 1 4 5:15 4

Skupina F

Newcastle si už v prvním poločase vytvořil dvoubrankový náskok díky Almirónovi a Burnovi. Krátce po změně stran zvýšil Longstaff na 3:0, Pařížané odpověděli brankou Hernándeze, ale domácí už větší drama nepřipustili, navíc Schär v nastaveném čase dokonal debakl PSG.

„Straky“ se posunuly do čela nabité skupiny F. Její druhý dnešní zápas mezi Dortmundem a AC Milán skončil v Německu bezbrankovou remízou, oba týmy v tomto ročníku Ligy mistrů ještě nezvítězily a nedaly branku.

1. Dortmund 6 3 2 1 7:4 11
2. Paris SG 6 2 2 2 9:8 8
3. AC Milán 6 2 2 2 5:8 8
4. Newcastle 6 1 2 3 6:7 5

Skupina G

Manchester City v Lipsku v úvodním dějství dominoval, ale z mnoha šancí uspěl pouze Foden ve 25. minutě. Domácí krátce po změně stran vyrovnali zásluhou Opendy. Trápení úřadujících šampionů ukončili až v závěrečné desetiminutovce střídající Álvarez a Doku. Anglický tým uspěl po dvou soutěžních porážkách.

1. Manchester City 6 6 0 0 18:7 18
2. Lipsko 6 4 0 2 13:10 12
3. Young Boys 6 1 1 4 7:13 4
4. CZ Bělehrad 6 0 1 5 7:15 1

Skupina H

Barceloně triumf v Portu zařídil v nastavení prvního poločasu Torres, který vystřídal zraněného kanonýra Lewandowského. Katalánci po změně stran především bránili hubený náskok, domácím byla odvolána penalta kvůli ruce, vyrovnávací trefa po „nůžkách“ Taremího zase neplatila pro ofsajd.

Antverpy poslal do vedení už ve třetí minutě Muja a za půl hodiny zvýšil Balikwisha. Druhá půle ale patřila Šachtaru. Dva góly vstřelil Sikan a jednou se prosadil Rakyckyj. Těsně před koncem Alderweireld z pokutového kopu netrefil branku. Belgický tým po úvodním debaklu 0:5 s Barcelonou ve skupině H i podruhé prohrál.

1. FC Porto 6 4 0 2 15:8 12
2. Barcelona 6 4 0 2 12:6 12
3. Šachtar 6 3 0 3 10:12 9
4. Antverpy 6 1 0 5 6:17 3