16. dubna 2012 • 12:41

Skandál ve fotbale? Na jaře byl možná zmanipulován ligový zápas

Autor:
Reklama
Skandál ve fotbale? Na jaře byl možná zmanipulován ligový zápas
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení fotbalové asociace ověřuje, zda nebyl na jaře ovlivněn ligový zápas. O jaký duel šlo, to zatím FAČR tají. "Prověřujeme to," říká bezpečnostní manažer Martin Synecký. Informaci jako první přinesl Radiožurnál.Ke zmanipulování mohlo dojít v souvislosti se sázením v jednom z jarních zápasů fotbalové ligy. V jakém, o tom asociace raději nemluví.

"Nechceme do ligy bez důkladného ověření vnášet nervozitu, to by v žádném případě soutěži neprospělo. Inkriminovaný zápas pečlivě zhlédneme a porovnáme s údaji Sportradaru," vysvětlil pro idnes.cz Martin Synecký, bezpečnostní manažer FAČR.

Slíbil, že pokud se ovlivnění zápasu prokáže, veškerá fakta budou zveřejněna. Pomoci k tomu má právě systém Sportradaru, který dokáže předpovídat možné ovlivněné duely.

"Do Sportradaru máme online vstup a jsme schopni si okamžitě ověřit určité informace, jestli se naše podezření zakládá na pravdě nebo ne," řekl Synecký Radiožurnálu.

Stejně tak se objevilo podezření z ovlivnění některých zápasů zimního přípravného turnaje Tipsport ligy. Ten však Sportradar nemonitoroval, tudíž bude složitější případné nekalé praktiky dokázat.

Témata:  sport, fotbal, liga, sázky, korupce
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze