16. dubna 2012 • 12:41

Skandál ve fotbale? Na jaře byl možná zmanipulován ligový zápas

Autor:
Reklama
Skandál ve fotbale? Na jaře byl možná zmanipulován ligový zápas
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení fotbalové asociace ověřuje, zda nebyl na jaře ovlivněn ligový zápas. O jaký duel šlo, to zatím FAČR tají. "Prověřujeme to," říká bezpečnostní manažer Martin Synecký. Informaci jako první přinesl Radiožurnál.Ke zmanipulování mohlo dojít v souvislosti se sázením v jednom z jarních zápasů fotbalové ligy. V jakém, o tom asociace raději nemluví.

"Nechceme do ligy bez důkladného ověření vnášet nervozitu, to by v žádném případě soutěži neprospělo. Inkriminovaný zápas pečlivě zhlédneme a porovnáme s údaji Sportradaru," vysvětlil pro idnes.cz Martin Synecký, bezpečnostní manažer FAČR.

Slíbil, že pokud se ovlivnění zápasu prokáže, veškerá fakta budou zveřejněna. Pomoci k tomu má právě systém Sportradaru, který dokáže předpovídat možné ovlivněné duely.

"Do Sportradaru máme online vstup a jsme schopni si okamžitě ověřit určité informace, jestli se naše podezření zakládá na pravdě nebo ne," řekl Synecký Radiožurnálu.

Stejně tak se objevilo podezření z ovlivnění některých zápasů zimního přípravného turnaje Tipsport ligy. Ten však Sportradar nemonitoroval, tudíž bude složitější případné nekalé praktiky dokázat.

Témata:  sport, fotbal, liga, sázky, korupce
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze