Skandál ve fotbale? Na jaře byl možná zmanipulován ligový zápas | iSport.cz
16. dubna 2012 • 12:41

Skandál ve fotbale? Na jaře byl možná zmanipulován ligový zápas

Autor: spo
Vstoupit do diskuse
0
Skandál ve fotbale? Na jaře byl možná zmanipulován ligový zápas
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení fotbalové asociace ověřuje, zda nebyl na jaře ovlivněn ligový zápas. O jaký duel šlo, to zatím FAČR tají. "Prověřujeme to," říká bezpečnostní manažer Martin Synecký. Informaci jako první přinesl Radiožurnál.Ke zmanipulování mohlo dojít v souvislosti se sázením v jednom z jarních zápasů fotbalové ligy. V jakém, o tom asociace raději nemluví.

"Nechceme do ligy bez důkladného ověření vnášet nervozitu, to by v žádném případě soutěži neprospělo. Inkriminovaný zápas pečlivě zhlédneme a porovnáme s údaji Sportradaru," vysvětlil pro idnes.cz Martin Synecký, bezpečnostní manažer FAČR.

Slíbil, že pokud se ovlivnění zápasu prokáže, veškerá fakta budou zveřejněna. Pomoci k tomu má právě systém Sportradaru, který dokáže předpovídat možné ovlivněné duely.

"Do Sportradaru máme online vstup a jsme schopni si okamžitě ověřit určité informace, jestli se naše podezření zakládá na pravdě nebo ne," řekl Synecký Radiožurnálu.

Stejně tak se objevilo podezření z ovlivnění některých zápasů zimního přípravného turnaje Tipsport ligy. Ten však Sportradar nemonitoroval, tudíž bude složitější případné nekalé praktiky dokázat.

Témata:  sport, fotbal, liga, sázky, korupce
Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud