23. července 2012 • 15:26

Plzeň si pojistila hvězdy. Darida s Limberským prodloužili smlouvy

Autor: , ,
Reklama
David Limberský spolu s Vladimírem Daridou podepsali v Plzni nové smlouvy
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu
ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba měli nabídky ze zahraničí, oba nakonec fotbalová Viktorie Plzeň udržela. Západočeši si klíčové opory pojistili novými smlouvami. David Limberský i Vladimír Darida podepsali s klubem kontrakty, které jim vyprší až v červnu 2016."Jsme velmi rádi, že se jednání s oběma hráči podařilo dotáhnout do zdárného konce. Vzhledem k jejich výjimečným výkonům v dresu Viktorie i vystoupení na evropském šampionátu byl o oba fotbalisty velký zájem, nové nabídky jsme registrovali ještě na konci minulého týdne," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Daridovi, který zaujal i výkony v národním dresu na mistrovství Evropy, přistála na stole nabídka z ruského Krasnodaru. Plzeň lákavou sumu 150 milionů korun za talentovaného hráče odmítla.

"V konečné fázi nám pomohlo také prodloužení smlouvy s trenérem Pavlem Vrbou, což byl pro oba hráče jasný signál o pokračování stávající politiky klubu s důrazem na sportovní úspěchy," připustil Šádek.

Plzeňský patriot Limberský zprvu pošilhával po nabídkách z ciziny. „Lhal bych, pokud bych tvrdil, že mě zahraniční angažmá nelákalo. Nicméně po odchodech Vaška Pilaře a Milana Petržely dalo vedení Viktorie jasně najevo, že další odchody nepřipustí," uvědomuje si osmadvacetiletý hráč.

"Zároveň s tím však klub přišel s konkrétní nabídkou na prodloužení smlouvy. S nejvyššími představiteli klubu mám nadstandardní a férový vztah, také proto jsem veškerá jednání vedl sám za sebe bez přítomnosti manažera," doplnil.

"Nešlo nezaregistrovat zprávy o zájmu zahraničních klubů, nicméně ke mně se žádná konkrétní nabídka nedostala. Klub dal jasně najevo, že mě v tuto chvíli nemá zájem pustit a já jsem s tím naprosto srozuměn," vyjádřil se na klubových stránkách Vladimír Darida.

Osmadvacetiletý Limberský je odchovancem Plzně, ze které si odskočil na zahraniční zkušenosti do Modeny a Tottenhamu a rok odehrál ve Spartě, než se vrátil do Plzně. V české lize má na kontě 180 startů a 14 vstřelených gólů, v reprezentaci odehrál 12 zápasů.

Také jednadvacetiletý Darida vyrostl fotbalově v Plzni, přičemž zkušenosti sbíral v druholigovém Sokolově. Do první ligy přišel natrvalo v minulé sezoně, svými výkony během jara si dokonce řekl o reprezentační dres a probojoval se na mistrovství Evropy.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze