Bohatá Sparta versus nejchudší Hradec. Kolik vydělávají fotbalisté v lize? | iSport.cz
10. října 2012 • 04:00

Bohatá Sparta versus nejchudší Hradec. Kolik vydělávají fotbalisté v lize?

Autor: iSport.cz
Fotbalisté Sparty jsou podle odhadu Sportu na špičce platového žebříčku Gambrinus ligy
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté v Gambrinus lize se topí ve statisících a všichni jim můžou závidět. Nebo je to jinak? Odpověď na otázku se pokusil najít deník Sport ve svém středečním vydání. Oslovil prvoligové kluby s tím, zda jsou ochotné prozradit, jak platí své hráče. Pobídkou byl krok vedení FK Teplice, které se na začátku října rozhodlo vzhledem k nepřesvědčivým výkonům týmu, že právě tyto citlivé informace v zimě zveřejní. Prozradit sumu, na kterou si který hráč přijde, si ale ještě nikdo v Česku netroufl.Nejvíc peněz vydělávají podle odhadu Sportu hvězdy ve Spartě a Slavii. Největší tahouni týmu si přijdou na Letné i na čtvrt milionu měsíčně. Vedení Sparty však nechce ani slyšet o tom, že by uniklo, jak klub hráče platí. Zveřejnit citlivé informace se rozhodně nechystá.

„O ničem podobném neuvažujeme, i když by to možná alespoň uvedlo na pravou míru všeobecné mínění o platech našich hráčů. Už nejsou zdaleka tak vysoké jako dřív,“ prozradil pouze deníku Sport Jakub Otava, člen představenstva Sparty.

Podle odhadu Sportu si nejmenší balík za fotbal vydělají „votroci“ z Hradce Králové. Nejlepší fotbalisté východočeského týmu mohou mít na výplatní pásce okolo padesáti tisíc. Ani Hradečtí ale nic ze svého sazebníku výplat neprozradili.

Podle průzkumu Sportu by se k Teplicím v otázce zveřejnění platů jednotlivých hráčů přidala z ligového pelotonu už jen pražská Dukla.

Uvažujete o zveřejnění platů hráčů?

SPARTA HRADEC KRÁLOVÉ
NE NE
„O ničem podobném neuvažujeme, i když by to možná alespoň uvedlo na pravou míru všeobecné mínění o platech našich hráčů. Už nejsou zdaleka tak vysoké jako dřív.“ Jakub Otava, člen představenstva „Zatím nic takového neplánujeme, ani jsem o tom nepřemýšlel. Pana Hrdličku k tomu vede nějaká určitá situace. Vzhledem k české povaze to ale podle mě nedělá dobrotu.“ Richard Jukl, generální ředitel
250 tisíc (3 hráči) 50–60 tisíc (1–3 hráči)
200 tisíc (3 hráči) 20–50 tisíc (cca 8 hráčů)
30–120 tisíc (ostatní) 12–20 tisíc (zbytek)

 Více čtěte ve středečním vydání deníku Sport.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud