Papiňák Řepka: Moje poslední červená v lize? To slíbit nemůžu | iSport.cz
11. října 2012 • 19:50

Papiňák Řepka: Moje poslední červená v lize? To slíbit nemůžu

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 2:3. Indiáni zvládli důležitý duel a domů se tak vrací za vyrovnaného stavu série SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 2:3. Indiáni zvládli důležitý duel a domů se tak vrací za vyrovnaného stavu série
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stop na pět ligových zápasů, to už je pořádný trest. Leckterý z hráčů, který by od disciplinárky schytal takový flastr, by se klepal strachy, jakou dohru vše bude mít u klubového vedení. Českobudějovickému stoperovi Tomáši Řepkovi, známému bouřlivákovi, se ovšem ulevilo. Proč?„Byl jsem zvyklý na horší tresty, Oproti těm je tohle úplně přijatelné,“ řekl deníku Sport Řepka. Zároveň nechtěl slíbit, zda to byla jeho poslední červená karta v lize. "To přece neví nikdo, zda byla poslední, hraju přece v obraně," doplnil.

Osmatřicetiletý stoper tušil, že disciplinární komise bude hodně přísná. „To jsem čekal. Věděl jsem, že dostanu od tří zápasů výš, takhle je to do konce podzimu. Vlastně je tam předehrávka, takže si zahraju. Jsem za to rád, čekal jsem vyšší trest. Mohlo to být horší,“ svěřil se Řepka.

Tomáš Řepka se zlobí často nad výroky rozhodčíhoTomáš Řepka se zlobí často nad výroky rozhodčího

Sám se brání tomu posuzovat, zda je s výši trestu spokojený. „Málo to není. Myslel jsem si, že podzim už vůbec nestihnu, ale tohle uteče hrozně rychle. Byl jsem zvyklý na horší tresty, třeba když mi vzali kapitána na víc než rok a ještě další věci. Oproti těmto trestům je tohle na pohodu,“ doplnil.

Řepka ve čtvrtek netušil, zda bude mít trest vliv na jeho další působení v dresu Dynama. „Nevím, to není otázka pro mě. Předpokládám, že si s vedením klubu sedneme a probereme co dál,“ prohlásil s tím, že nebude mít problém najít motivaci k tréninku.

„Trestů jsem měl už několik a trénoval jsem pořád stejně. Je to na nic v tom, že trénujete a nehrajete, přijdete o zápas jako o vyvrcholení týdne. Ale vždycky je něco špatného k něčemu dobré. Aspoň si za tu dobu vyčistím hlavu a zase dostanu chuť do fotbalu. Možná ještě větší,“ tvrdil stoper.

Řepka děkuje za podporu sparťanskému kotliŘepka děkuje za podporu sparťanskému kotli

Že by kvůli udělenému trestu třeba ukončil kariéru? S tím na Řepku nechoďte, nepřipadá to prý v úvahu.

„Určitě ne. Důvod končit nemám,“ poznamenal obránce Dynama, jenž odmítl spekulovat nad tím, zda to byla jeho poslední červená karta, kterou dostal v nejvyšší soutěži. „To nejde říct, nikdo to neví. Hraju v obraně, takže můžu dostat červenou i za dvě žluté. Je to stejná červená, jako když ji dostanete za kecy. Jediný rozdíl je, že tyhle červené karty jsou zbytečné.“

Zkušený obránce připustil, že jej s odstupem času vyloučení v Jablonci mrzí. „Lituju každé červené karty. Někdo má v tom zápalu boje, a jak já říkám nasranosti, brzdu, ale já ji bohužel neměl celou kariéru,“ vysvětloval stoper Dynama.

„Zato jsem měl kolem sebe spoluhráče, kteří to věděli a hlídali mě, díky nim mám karet o půlku míň. Jsem takový papiňák, v kterém se to hromadí, a pak to bouchne,“ svěřil se fotbalista.

I v Dynamu takové hráče má, ale… „V danou chvíli to asi nestihli, nebo nepředpokládali, že bych byl schopen takhle na rozhodčího vyletět.“

Rozhovor s Tomášem Řepkou čtěte v pátečním deníku Sport.

Stoper Tomáš Řepka se na hřišti často vzteká a pro ostré slovo nechodí daleko. Pak za to sbírá žluté či červené karty.
Stoper Tomáš Řepka se na hřišti často vzteká a pro ostré slovo nechodí daleko. Pak za to sbírá žluté či červené karty.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud