Blikance zastavily Řepku na 19 zápasů, zaplatil skoro 700 000 korun

Autor: rjm, Václav Hanzlík
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fanoušci zkušeného obránce Tomáše Řepku milují, nebo nenávidí. Vedení klubů, za něž známý bouřlivák zrovna nastupuje, trne hrůzou, kdy přijde další fotbalistův „blikanec“ a obránce za něj vyfasuje flastr u disciplinárky.

Deník Sport se pokusil vybrat největší zkraty Řepky po jeho návratu do české nejvyšší soutěže ze zahraničních angažmá. Za ty si vysloužil stop na 19 zápasů, což jsou skoro dvě třetiny ligové sezony, a k tomu ještě vytáhl z kapsy na pokutách 680 000 korun.

První významný blikanec si Řepka připsal v květnu 2006, kdy nazval jihlavského kouče Karla Večeřu kreténem, což obránce stálo padesát tisíc korun. Zatím poslední výstřelek známého divocha je starý jen pár dní. V říjnovém duelu Gambrinus ligy v Jablonci si pustil pusu na špacír směrem k sudímu Fraňkovi, urazil jej a dostal červenou kartu. Kvůli karetnímu trestu si nezahraje pět duelů.

ŘEPKOVY BLIKANCE PO NÁVRATU DO ČESKA

Spílání sudímu Fraňkovi
říjen 2012 (stop na 5 zápasů)
Kvůli penaltě nařízené v 87. minutě ve prospěch Jablonce kritizoval sudího Fraňka, použil vulgární výrazy.  Za to má zastavenou činnost na čtyři zápasy, pátý si nezahraje kvůli nasbíraným žlutým kartám.

Jablonecké prostředníčky
duben 2011 (2 zápasy a pokuta 200 000 Kč)
V půli při odchodu do šaten ukázal jabloneckým divákům prostředníček pravé i levé ruky. Hájil se tím, že fandové vyhrožovali jeho synovi a haněli jeho partnerku. Od disciplinárky dostal stopku na dva zápasy, od Sparty pokutu 200 000 Kč.

Slina na Volešáka
červenec 2010 (3 zápasy)
V utkání Sparta–Slovácko plivl na Ladislava Volešáka, který jej krátce předtím fauloval. Sudí to sice nepostřehl, ale delegát a televizní kamery ano. Disciplinárka trestala třemi zápasy a zastavením funkce kapitána do konce roku.

Míčem do A. Besty
květen 2008 (2 zápasy a pokuta 200 000 Kč od Sparty)

Ve druhé minutě duelu Sparta-Brno praštil míčem do obličeje brněnského Aleše Bestu. Byl vyloučen, Sparta doma prohrála 0:2 a následně ztratila téměř jistý titul. Obdržel trest na dva zápasy a od Sparty pokutu 200 000 Kč.

Napadení kameramana
září 2007 (7 zápasů a pokuta 150 000 Kč od Sparty)

Blikanec přišel v nastaveném čase duelu v Teplicích. Řepka byl po hádce se sudími a potyčce s pořadatelem vyloučen. Při odchodu ze hřiště vztekle udeřil do kamery České televize. Nezahrál si sedm zápasů, kapitána nesměl ve Spartě dělat patnáct měsíců. Klubu zaplatil 150 000 Kč.

Teplický prostředníček
září 2006 (pokuta 80 000 Kč)

Na vulgární pokřiky teplických fanoušků reagoval vztyčeným prostředníčkem. Disciplinárka mu uložila pokutu 80 000 Kč.

Urážka Večeři
květen 2006 (pokuta 50 000 Kč)

První incident po návratu do české ligy v lednu 2006. V průběhu duelu Sparty v Jihlavě nazval trenéra Karla Večeřu kreténem a od disciplinární komise odešel s pokutou 50 000 Kč.

Stoper Tomáš Řepka si během zápasu často pouští pusu na špacír. Ostrá slovy mnohdy pálí jako kulomet.

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.