Baroš dal otci dres za milion. A penězi na prémie šokoval hráče Baníku | iSport.cz
Richard Šíma
15. října 2012 • 04:59

Baroš dal otci dres za milion. A penězi na prémie šokoval hráče Baníku

TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý reprezentační útočník Milan Baroš je formát. Dres Baníku Ostrava, který v sobotu vydražil na devadesátinách klubu za milion korun, věnoval svému tátovi. Navíc neskrýval spokojenost s tím, že pomohl kulatou sumičkou kase svého bývalého zaměstnavatele, právě z Bazalů totiž Baroš vylétl do světa velkého světového fotbalu. Osud „jeho“ Baníku mu není lhostejný.Dres Baníku za milion korun Baroš věnoval svému otci, jako výraz poděkování za to, co pro něj udělal.

„Přivedl mě k fotbalu. Moc mu děkuji za to, jak mě během celé kariéry podporoval,“ nechal se slyšet bývalý reprezentační útočník, jenž je momentálně hráčem tureckého Galatasaraye Istanbul.  V turecké lize však nenastupuje, se spoluhráči jen trénuje.

Milan Baroš se vrátil na Bazaly, zatím jen v exhibičním zápase. Co říká o své budoucnosti, či co si myslí o minulém vedení Baníku?

Během ligové pauzy si tak Baroš našel čas na návštěvu bývalého klubu, který slavil devadesátiny.

„Milan všem ukázal, co znamená mít pravé baníkovské srdce. Myslím, že všechny dojal i tím, že vydražený dres věnoval svému otci,“ konstatoval předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík.

Polovinu z milionové sumy, co Baroš za dres zaplatil, dostanou hráči Baníku. Ti byli z počinu někdejší hvězdy ostravského klubu řádně zaskočení. Dozvěděli se o ní během neděle.

„Je to neuvěřitelné. Úplný šok,“ řekl Martin Lukeš, kapitán Baníku. „Všichni víme, co je Milan za osobnost, čeho všeho v kariéře docílil. To co udělal, je prostě bomba. Všichni mu za to musíme poděkovat, v kabině jsme z toho všichni úplně vedle. Je to neuvěřitelný skutek.“ pokračoval Lukeš.

Baroš v sobotu nastoupil ve večerním utkání Baníku proti týmu mistrů z roku 2004 v rámci oslav klubu. Ostravský dres oblékl po více než deseti letech. Jedním gólem přispěl k remíze 6:6.

Ještě před utkáním potvrdil, že pokud se někdy vrátí do české ligy, pak jedině do Baníku Ostrava. Ukázal tak, kde je i po letech jeho fotbalové srdce.

Milan Baroš v dresu Baníku. Zatím jen v exhibici
Milan Baroš v dresu Baníku. Zatím jen v exhibici

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud