VIDEO: Sparta láká fanoušky na Liberec, Kweuke se naučil jezdit tramvají | iSport.cz
26. října 2012 • 15:59

VIDEO: Sparta láká fanoušky na Liberec, Kweuke se naučil jezdit tramvají

Autor: iSport.cz, rjm
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta bije na poplach a burcuje své fanoušky, aby dorazili na nedělní ligovou bitvu s mistrovským Libercem (18). Kdo má Spartu v srdci, nemůže na stadionu chybět. A je jedno, zda to má na Letnou tisíce či stovky kilometrů a čeká ho cesta letadlem či vlakem, nebo jen pár stanic městskou dopravou. Podobné dálavy musejí urazit při cestě na stadion nejen fandové, ale i opory týmu Vítězslava Lavičky.Letenský klub se snaží fanoušky, kterým se nebude chtít z vyhřátého domova do ochozu stadionu reklamou.

Ta ukazuje, že třeba útočník Leonard Kweuke to má z kamerunského Yaoundé plných 5148 kilometrů a musí se přitom vyrovnat i s velkými teplotními rozdíly. Cestovat na Letnou musí letadlem, autobusem, metrem i tramvají. Nakonec ale vždy najde svůj cíl.

VIDEO: Podívejte se, z jakých dálav cestují fotbalisté Sparty na Letnou

Cestování vlakem si zase užívá obránce Manuel Pamič. Ten ze Žminje do Prahy zvládne překonat vzdálenost 889 kilometrů. Třetím příkladem pro fanoušky je pravý obránce Vlastimil Vidlička. Ten porci 302 kilometrů na trase Zlín – Praha urazí automobilem.

Sparta zkrátka zkouší vyburcovat i mimopražské fanoušky, aby přišli držet palce týmu svého srdce. „Moc si vážíme tradiční podpory našich fanoušků. V bitvě s Libercem fandy budeme zase potřebovat,“ uvádějí internetové stránky Sparty.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud