V lize se mistrovi sníží prémie, odměnu dostanou sestupující | iSport.cz
30. října 2012 • 17:55

V lize se mistrovi sníží prémie, odměnu dostanou sestupující

Autor: ČTK
Fotbalisté Liberce dostali za svůj titul 15 milionů korun, jejich nástupci už budou inkasovat méně
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Také nejhorší tým si v Gambrinus lize může vydělat. Kluby si odsouhlasily, že příští mistr si na prémiích od marketingové firmy fotbalové asociace STES finančně pohorší, bonus pro šampiony se sníží z 15 na 12 milionů korun. Naopak na prémie se mohou po konci sezony vůbec poprvé těšit dva sestupující.Peněz se úspěšné kluby vzdají ve prospěch týmů, které z nejvyšší soutěže sestoupí do druhé ligy. Část financí také poprvé poputuje k mužstvům, která se objeví na prvním až třetím místě v druhé nejvyšší soutěži. Představitelé klubů z první a druhé ligy se na tom shodli na svém dnešním zasedání.

"Prvoligové kluby udělaly solidární krok ke klubům z druhé ligy. Shoda byla jednoznačná," řekl šéf Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda.

Podle starého klíče si vítěz první ligy na mimořádných prémiích od firmy STES, marketingového partnera FAČR, přišel na 15 milionů korun, druhý tým získal devět a třetí čtyři miliony.

Nově ligový šampion inkasuje 12 milionů, druhý tým si přijde na šest a třetí na tři miliony. Prémie ve výši dvou milionů a jednoho milionu pro čtvrtý a pátý celek nejvyšší soutěže zůstane nezměněna.

Na peníze ale nově dosáhnou i týmy umístěné na šestém až osmém místě, které obdrží 350, 250 a 150 tisíc korun.

Novinkou je bonus celkům, které z první ligy sestoupí. Ty jako "bolestné" na odchod z elitní soutěže dostanou po 1,5 milionu korun.

"Jde o takový zlatý padák. Má částečně pomoci klubům v první sezoně po sestupu z první ligy. Kluby jsou v první lize nastaveny na její parametry, a když po sestupu nějaké příjmy vypadnou, část nákladů stejně není možné redukovat. Taková pomoc sestupujícím dává smysl a má logiku," uvedl Svoboda.

Místo 30 milionů si mezi sebe v závislosti na úspěšnosti rozdělí asi 24 milionů. Z peněz, kterých se vzdaly prvoligové kluby, nebudou profitovat jenom sestupující mužstva, ale také nejúspěšnější trojlístek ze druhé nejvyšší soutěže.

Vítěz druhé ligy si přijde na prémii ve výši jednoho milionu korun, druhý tým dostane 500 tisíc a třetí 200 tisíc. Na finance dosáhnou i tři nejlepší mužstva z nově organizované Juniorské ligy. Vítěz získá prémii 500 tisíc, druhý celek 300 tisíc a třetí 200 tisíc korun.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud