Slavia má akcie na majitele, ukrýt ani měnit ho prý ale nehodlá | iSport.cz
28. prosince 2012 • 20:45

Slavia má akcie na majitele, ukrýt ani měnit ho prý ale nehodlá

Aleš Řebíček prý prodej Slavie nechystá...
TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia navýšila svůj kapitál o 285 milionů korun, čímž chce snížit své dluhy vůči společnosti Aries Trading majitele Aleše Řebíčka. Vedení pražského klubu o tom rozhodlo na páteční mimořádné valné hromadě.Základní kapitál akciové společnosti SK Slavia Praha byl podle klubového webu navýšen z dosavadních 406 milionů korun na 691 milionů. "Rozhodnutím majitele a na jeho žádost byly půjčky kapitalizovány, čímž se Slavia stala ekonomicky průhlednou společností s plusovým kapitálem," uvedla tisková mluvčí Soňa Nouzáková.

Smazání pohledávek může být chápáno také jako krok k naplnění finančního fair play Evropské fotbalové unie UEFA. Ta totiž rozhodla, že od roku 2014 budou moci hrát evropské poháry pouze celky bez dluhů.

Za navýšením základního kapitálu fanoušci prý nemají hledat snahu o vylepšení pozice před případným prodejem. "Rozhodně to neznamená, že by se majitel chystal prodat klub. Jde čistě o spekulace. Nic takového se neděje, ani nepřipravuje. Je to pouze legislativněprávní krok, který jsme chystali dlouho," řekl už dříve Sportu ředitel klubu Zbyněk Kusý.

Akcie na majitele

Valná hromada klubu z Edenu také schválila změnu v majetkové struktuře klubu. Všechny akcie na jméno se nyní změní v akcie na majitele.

"Akcionář se nadále rozhodl navrhnout změnu z akcií vedených na jméno na akcie na majitele. Tento krok činí s vědomím špatné pověsti akcií ve formě na majitele, ale rozhodně nemá v úmyslu provádět jakékoliv nekalé transakce nebo skrývat vlastnickou strukturu," citoval Nouzákovou web iHned.cz.

Slavia se potýká s finančními potížemi dlouhodobě. V roce 2011 měla kvůli dluhům existenční problémy a před krachem ji na poslední chvíli zachránila změna majitele. Majoritní podíl akcií nejprve převzala investiční skupina Natland, na začátku srpna se pak stal většinovým vlastníkem bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček.

Natland s Řebíčkem uhradili závazky vůči hráčům, realizačnímu týmu i zaměstnancům klubu a splatili také největší dluh ve výši asi 100 milionů vůči britské firmě ENIC, bývalému vlastníkovi klubu. I tak ale pražský klub zaznamenal minulý rok finanční ztrátu 476 milionů korun, nejvyšší v historii.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud