Šílenství kolem Baroše začíná: Fanoušci se hrnou na Bazaly! | iSport.cz
Richard Šíma
23. února 2013 • 04:58

Šílenství kolem Baroše začíná: Fanoušci se hrnou na Bazaly!

TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

ONLINE 15:00 | Milan Baroš se vrací do české ligy. Po více než 11 letech a dvou měsících dnes do dění v české nejvyšší soutěži znovu zasáhne. Baník Ostrava s ním vyrazí do boje proti Českým Budějovicím. Tedy do souboje, který je pro klub z Bazalů jedním z klíčových, pokud jde o boj o záchranu v lize. Tep ostravských fanoušků se prudce zrychlil.Není jisté, kdy se Baroš na hřišti objeví. Až se tak stane, bude ostravský útočník nesledovanějším hráčem ze všech, kteří do 17. ligového kola zasáhnou.

Samotný útočník po svém příchodu na Bazaly naznačil, že neočekává nástup od první minuty. Spíše až v průběhu utkání. Jenže Ostrava nečekaně přišla o útočníka Tomáše Majtána, který se musel náhle vrátit do Žiliny, jež zničehonic krátce před startem ligy ukončila hráčovo hostování v Baníku.

Trenér Martin Pulpit přiznal, že s Majtánem pro důležitý zápas s Českými Budějovicemi jistojistě počítal a že by se hráč rozhodně objevil v základní sestavě.

Zdá se být náhle o to pravděpodobnější, že se Pulpit bez toho, aby Baroše po dlouhé herní pauze do základní sestavy zařadil, neobejde.

Milan Baroš (uprostřed) na tiskové konferenci jako čerstvá posila Baníku OstravaMilan Baroš (uprostřed) na tiskové konferenci jako čerstvá posila Baníku OstravaFoto ČTK

Ostravský trenér však trvá na svém: „Řekli jsme si s Milanem, že do toho půjde naplno až tehdy, kdy se bude cítit stoprocentně připraven. Nehodláme riskovat jakékoliv zranění. A na této domluvě se nic nemění ani po Majtánově odchodu, přestože je to pro nás velice citelné oslabení,“ řekl trenér Baníku.

Pokud se týkalo Baroše, odmítl Pulpit cokoliv předpovídat. Nechtěl říct ani to, zda považuje za jisté, že se posila Baníku objeví na hřišti, byť by to bylo třeba jen na minutu. „Nenechám se zatlačit do kouta. Platí, co jsem řekl. Na všem se dohodneme s hráčem,“ řekl trenér.

Divácký zájem o dnešní duel na Bazalech mezitím sílí. Diváků, kteří si dopředu zakoupili vstupenky, přibývá po tisícovce denně. Zatímco ve čtvrtek oznámila tisková mluvčí Eva Šimčíková, že je prodáno 5 tisíc vstupenek, včera už to bylo 6 tisíc.

„Kolik si myslím, že přijde diváků? Řeknu to takto: Správného fanouška Baníku od návštěvy utkání neodradí ani špatné počasí,“ řekl Pulpit.

Deník Sport v souvislosti s návratem Milana Baroše do české ligy nabízí několik statistických údajů, které s touto významnou událostí souvisí.

Zajímavosti okolo Milana Baroše
KDY POPRVÉ V ČESKÉ LIZE NASTOUPIL?
V sezoně 1998/99 v utkání Baník Ostrava–SFC Opava 1:1. Odehrál 21 minut.

KDY VSTŘELIL SVŮJ PRVNÍ LIGOVÝ GÓL?
V sezoně 1999/90 v utkání Baník Ostrava–Chmel Blšany 6:1. V 81. minutě zvýšil stav na 5:1

KDY ODEHRÁL SVŮJ DOSUD POSLEDNÍ LIGOVÝ ZÁPAS V ČESKÉ LIZE?
V sezoně 2001/02 v utkání Viktoria Žižkov–Baník Ostrava 1:0. Odehrál celých 90 minut.

KOMU V ČESKÉ LIZE VSTŘELIL NEJVÍCE BRANEK?
Jablonci. Do jeho sítě se trefil čtyřikrát. Ani jeden gól naopak nedokázal vstřelil Liberci.

Milan Baroš potvrdil svůj návrat do Baníku podpisem smlouvy
Milan Baroš potvrdil svůj návrat do Baníku podpisem smlouvy

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud