Fotbal v únoru: Zima, mráz a sníh! Góly nahradí koulovačka | iSport.cz
Stanislav Hrabě
26. února 2013 • 04:57

Fotbal v únoru: Zima, mráz a sníh! Góly nahradí koulovačka

TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbal to je zábava a fanoušek je na prvním místě. Platí to v horkém létě i mrazivé zimě. Zatímco na hráče čeká vyhřívaný trávník, fanoušci v ochozech si to musí vychutnat se vším všudy. Když už se přes sněhovou kalamitu dostanou na stadion, čeká je tam zkouška odvahy.Zasněžené sedačky v mrazivém počasí nejsou místem, kde si chtějí fotbalové bitvy vychutnat. Na druhou stranu, když nepadají góly, je tu šance zabavit se jinak. Třeba pořádnou koulovačkou, jako v sobotu v Ostravě.

„Tohle škodí fotbalu, tahat na něj v tomhle počasí lidi. Měl by se nad tím někdo zamyslet!“ zlobil se ostravský útočník Milan Baroš, když se v sobotu po letech vrátil do Gambrinus ligy a naskočil v dresu Baníku do zápasu proti Českým Budějovicím.

V tak nevlídných podmínkách se podle něj nemělo hrát. Bývalý reprezentant, který si během kariéry zahrál v Anglii, Francii a Turecku doporučil šéfům tuzemského fotbalu, aby jarní část ligy startovala v březnu.

Příznivci nažhavení na návrat fotbalové legendy Baníku Ostrava ale stejně cestu na stadion našli. A když je nebavily góly, dokázali si najít jinou zábavu.

VIDEO: Fanoušci Baníku se na Bazalech bavili koulovačkou

Fanoušci Baníku se během bezbrankového duelu s Českými Budějovicemi bavili po svém: házeli po sobě sněhové koule.

Během zápasu odstartovala v ochozech Bazalů pořádná koulovačka a nálada byla hned nad bodem mrazu. Tu pak ještě rozehřál právě očekávaný nástup baníkovského srdcaře Milana Baroše a atmosféra byla, jako by se nechumelilo.

Nešťastníci v ochozech, kteří ale zrovna neholdují sněhovým radovánkám, měli smůlu. Drtilo je nevlídné počasí. Probírá se to pořád dokola a závěr je stejný. „Je nastavený mezinárodní kalendář, liga se hrát musí,“ vysvětluje Dušan Svoboda, předseda Ligového shromáždění, proč se neodkládalo.

Na špatný terén se určitě nemohou vymlouvat fotbalisté. Povinný vyhřívaný trávník hrozbu neodehrání zápasu pro nezpůsobilý terén vytlačuje. Fanoušek však trpí, do ochozů se mu nechce, kolikrát ani nepřijde.

„Já jen pořád slýchávám nářky,“ rozebírá boss příbramského fotbalu Jaroslav Starka. „V zimě mrzneme, v létě je nám horko, pořád se někomu něco nelíbí. V Anglii a Německu se hraje, nikdo nic neřeší,“ podotýká. Investice do pohodlí diváka však nepovažuje za vyhozené. „Samozřejmě nám o ně jde.“

Při opravdových kalamitách jsou ale i fotbaloví bafuňáři schopní zareagovat a zápasy odložit.

„Kdybychom měli signály, že je to taková hrůza a nezlepší se to, tak zápas už předem odložíme,“ ubezpečuje Ivo Lubas, ředitel Oddělení profesionálního fotbalu FAČR, tedy řídícího orgánu nejvyšší soutěže, který má na takové rozhodnutí právo.

Kdo může odložit zápas?

V den zápasu: rozhodčí z důvodu nezpůsobilosti terénu či povětrnostních podmínek s důrazem na povinnost chránit život a zdraví aktérů střetnutí.

Předem: řídící orgán z podobných důvodů, ale i s ohledem na ohrožení života a zdraví diváků či dopravní dostupnost. V případě terénu si vždy vyžádá posouzení nezávislé osoby.

Další zajímavosti z Gambrinus ligy čtěte v úterním deníku Sport.

Fanoušci Baníku se během bezbrankového duelu s Českými Budějovicemi bavili po svém: házeli po sobě sněhové koule.
Fanoušci Baníku se během bezbrankového duelu s Českými Budějovicemi bavili po svém: házeli po sobě sněhové koule.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud