5. dubna 2013 • 19:58

Straka táhne Příbram k záchraně, Budějovice soptí kvůli penaltě

0
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

Fotbalisté Českých Budějovic v 22. kole první ligy podlehli doma v záchranářském duelu Příbrami 0:1. Hosté rozhodli utkání gólem ze sporné penalty, za jejíž nařízení se Jihočeši hodně zlobili na rozhodčího Drábka.

České Budějovice ztratily další důležité body, nezvítězily už v osmém zápase v řadě a zůstávají na posledním místě tabulky. Oba týmy dohrávaly utkání bez jednoho vyloučeného hráče.

První příležitost v zápase měli po oboustranně nesmělém úvodu hosté. A hned šlo o šanci gólovou. Ve 20. minutě se na pravé straně uvolnil obránce Jugas a poslal po zemi míč na nabíhajícího Wágnera, ale ten z pěti metrů netrefil branku.

O chvíli později o sobě dali vědět i Českobudějovičtí. Také v tom sehrál roli krajní obránce: Machovec napálil skákající míč, ale těsně minul branku.

Ve 30. minutě přišel první kritický moment pro útočníka Jihočechů Řezníčka. Po souboji s Trappem v pokutovém území spadl, sudí to posoudil jako filmování a udělil Řezníčkovi žlutou kartu.

Budějovice klíčovou bitvu s Příbramí nezvládlyFoto ČTK

V 38. minutě Řezníček dlouhou přihrávkou našel Klesu, ten se uvolnil, ale ve velké šanci napálil jen brankáře Hrušku. Míč se odrazil k Řezníčkovi, jenž chtěl pokračovat v akci, tu však sudí Drábek kvůli faulu přerušil.

Řezníček protestoval a rozhodčí mu udělil druhou žlutou kartu. České Budějovice tak hrály od 38. minuty v deseti.

Druhý poločas začali mírným náporem Příbramští. V 52. minutě hosté rozehráli roh, Jihočeši míč odvrátili, ale jeden z hráčů Příbrami ve vápně spadl. Sudí Drábek nařídil penaltu, což domácí fotbalisty rozlítilo a za protesty dostali žlutou kartu Daněk s Lengyelem. Pilík z pokutového kopu překonal českobudějovického gólmana a Příbram šla do vedení.

O chvíli později se hosté připravili o výhodu přesilovky. Šlapák fauloval unikajícího Ježdíka a rovněž dostal druhou žlutou kartu. České Budějovice však už vyrovnat nedokázaly a na domácím hřišti si po minulé remíze s Brnem připsaly další citelnou ztrátu.

Hosté: 55. Pilík

Domácí: Daněk – Ježdík (68. Linhart), Lengyel, Mkoyan, Machovec – Hora, Klesa (79. Táborský), Benát, Rýdel, Sandro (77- Malakyan) – Řezníček

Hosté: Hruška – Jugas, Mišůn, Trapp, Pleško (62. Macháček) – Pilík, Tarczal, Wágner, Aziz (90. Abraham), Šlapák – Střihavka (76. Valenta)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.