Černé zlato! Bony a Leo vydělali Spartě ve stejný den 100 milionů | iSport.cz
10. července 2013 • 19:43

Černé zlato! Bony a Leo vydělali Spartě ve stejný den 100 milionů

Autor: kub
TOP VIDEA
Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení
Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na úterek bude pokladník Sparty vzpomínat rád – a ještě hodně dlouho. Klaply totiž dva přestupy, z nichž na konto letenského klubu přiteče téměř sto milionů korun. Vítanou dotaci zařídily rovným dílem transfery Leonarda Kweukeho do Rizesporu a Bonyho Wilfrieda z Arnhemu do Swansea.V útoku Sparty si de facto předali štafetu, Bony Wilfried a Leonard Kweuke spolu oblékali rudý dres jen půl roku, než prvně jmenovaný zamířil v lednu 2011 do Vitesse Arnhem.

Oba se stali miláčky sparťanských ochozů, kterým učarovali svou hrou a především góly. Wilfried jich dal v 59 ligových startech 21, Kweuke měl ještě lepší bilanci – 31 zásahů v 74 utkáních.

Pro ekonomiku Sparty jsou však podstatná jiná čísla. Ta, která doprovázejí jejich změny dresu.

Vítězný africký taneček. Kweuke s Bonym rozhodli utkání v Lausanne, díky kterému se Sparta výrazně přiblížila k postupu do jarních bojů v Evropské lize.Vítězný africký taneček. Kweuke s Bonym rozhodli utkání v Lausanne, díky kterému se Sparta výrazně přiblížila k postupu do jarních bojů v Evropské lize.Foto Michal Beránek Sport

Z prodeje Wilfrieda do Swansea za 359 milionů korun připadne letenskému klubu podíl 49 milionů korun.

„Musím jménem Sparty poděkovat nejen Bonymu, ale i jeho manažerovi Daliboru Lacinovi. Ten má totiž na tomto projektu obrovskou zásluhu a vždy hájil naše zájmy, čehož si moc vážíme,“ kvitoval transakci s povděkem Jakub Otava, člen sparťanského představenstva.

Kweuke odešel do Rizesporu, nováčka nejvyšší turecké soutěže, za 50 milionů korun.

Z této sumy však připadne osm milionů korun slovenskému klubu DAC Dunajská Streda, odkud kamerunský reprezentant na Letnou před třemi lety přišel.

Oba obchody každopádně šéfům Sparty vyhladily vrásky, které jim způsobil odchod generálního sponzora, firmy Fortuna. Ta do rozpočtu přispívala dvaceti miliony ročně. Než se najde její nástupce, mohli by sparťané klidně nosit na dresech Bonyho podobiznu.

Bony s Kweukem, fungující spolupráce afrických útočníků
Bony s Kweukem, fungující spolupráce afrických útočníků

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud