Richard Šíma
12. září 2013 • 11:09

Olomoučtí fanoušci chystají protest. Vadí jim prodej klíčových hráčů

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Pardubice - Sparta 1:2. Krejčí rozhodl drama. Odvolaný vyrovnávací gól v závěru
Liga mistrů nadosah! Historická sezona, jak funguje koeficient?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olomoučtí vlajkonoši chystají protest. Stále se nemohou vyrovnat s tím, jakým způsobem je v současné době veden klub, jemuž fandí. Proto se rozhodli v průběhu sobotního utkání Sigmy s Jihlavou opustit na deset minut ochozy Androva stadionu. Ke společnému postupu vyzývají všechny fanoušky hanáckého klubu.V pětatřicáté minutě sobotního utkání atmosféra na Andrově stadionu poněkud utichne. Olomoučtí ultras vyklidí pozice. A s nimi možná i další příznivci Sigmy. Protest potrvá deset minut, po přestávce se fanoušci do ochozů znovu vrátí.

„Události posledních dnů a zejména celého letošního roku v nás stále vzbuzují obavy o osud SK Sigmy Olomouc. Finančně zabezpečený klub považujeme za důležitou věc. Nicméně prodej hráčů není jedinou možnou cestou, jak toho dosáhnout,“ uvádějí fans ve svém prohlášení.

„Věřím, že se k našemu protestu přidají i ostatní fanoušci z jiných sektorů. Vnímáme totiž vcelku intenzivně, že naštvaní už nejsme jen my, fandové z kotle, ale že situace, která nyní v klubu panuje, vadí už možná každému, kdo chodí Sigmě fandit,“ řekl jeden z mluvčích olomouckého kotle známý pod přezdívkou Metla.

Připustil, že ultras z Hané zvažovali razantnější formu protestu, ale nakonec od ní upustili. „Myšlenek, jakým způsobem dát svou rostoucí nespokojenost najevo, bylo víc. Ale my opravdu nechceme klubu škodit. Snad to pochopí i hráči. My chceme, aby klub fungoval. A ti hráči, aby měli možnost zahrát si Evropskou ligu a dostat se někam do zahraničí,“ řekl Metla.

V olomoucké kabině nejsou s touto formou protetu pávě nadšení. "Podporu fanoušků potřebujeme, zvlášť v tak důležitém utkání s Jihlavou. Myslím  si, že fanoušci mohli zvolit jiný způsob, jak dát svou nespokojenost najevo. Jejich protest přece není namířený proti nám hráčům, ale vedení klubu. Nám na hřišti to uškodí," uvedl kapitán týmu Aleš Škerle.

Prohlášení fanoušků Sigmy

Vyzýváme fanoušky, aby na protest proti situaci v klubu SK Sigma Olomouc opustili v prvním poločase utkání s Jihlavou ve 35. minutě tribuny a vrátili se až po přestávce.

Události posledních dnů a zejména celého letošního roku v nás stále vzbuzují obavy o osud SK Sigmy Olomouc. Finančně zabezpečený klub považujeme za důležitou věc. Nicméně prodej hráčů není jedinou možnou cestou, jak toho dosáhnout. Své výhrady na fungování klubu jsme na začátku sezony zveřejnili v otevřeném dopise, bohužel však stále přetrvávají. Cesta k ekonomické, společenské a sportovní prosperitě jsou například evropského poháry. Konstatování jednoho ze spoluvlastníků klubu, že nás tam nepustila UEFA, považujme za absurdní. Takové myšlení brzdí olomoucký fotbal. Z těchto důvodů vyzýváme rovněž ostatní příznivce SK Sigma Olomouc ke kultivovanému protestu. Prosíme všechny, aby zvážili, zda naši výzvu podpoří.

Fanoušci společně

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud