Damková: Duel Baníku se Spartou měl být kvůli chuligánům ukončen

Družební fanoušci Baníku z Katovic jdou do boje proti sparťanům - alespoň na dálku
Kotel Sparty odpovídá na atak fanoušků Baníku
Těžkooděnci hájí plot oddělující neutrální zónu mezi sektory ostravských a sparťanských fanoušků
Fanoušci Baníku dávají policistům najevo svou nespokojenost házením sedaček
Policejní těžkooděnci zasahují v sektoru baníkovských fanoušků, odměnou jim byla sprška sedaček
Sparťanští fanoušci ve vlastním sektoru několikrát zapálili oheň
Světlice ze sektoru Sparty zažehly poločasové řádění fanoušků Baníku
15
Fotogalerie
pj, ČTK
Ročník 13/14
Začít diskusi (0)

Šlágr fotbalové ligy mezi Ostravou a Spartou (1:1) měl být kvůli řádění chuligánů na stadionu předčasně ukončen. Prohlásila to předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková, podle které se za podobných incidentů fotbal hrát nedá.

„Zápas byl v poločase jednoznačně zralý na jeho ukončení,“ uvedla Damková.

Střety mezi fanoušky obou táborů výrazně zpozdily začátek druhé půle. Přestávka se protáhla na neobvyklých 37 minut. Zasahující policisté navíc naháněli chuligány z Baníku a Polska mezi obyčejnými diváky, kde se ukrývali.

„Chápu, že se vždy musí udělat vše pro dohrání utkání, ale tady už bylo všechno hodně za hranou únosnosti. V tom, co se dělo o přestávce na Bazalech, se fotbal hrát nedá. A rozhodčí by jednou měli dát jasný signál,“ dodala šéfka rozhodčích.

Situací se od sobotního večera zabývá vedení FAČR a její předseda Miroslav Pelta se sešel s ministrem školství Martinem Chládkem, s nímž projednal další společný postup v boji proti násilí a výtržnictví na stadionech.

Dohodli se na vytvoření pracovní skupiny, která připraví změnu legislativy pro boj s chuligány na stadionech.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů