Chtělo se mi brečet, pravil dojatý Lukeš po rozlučce s fanoušky | iSport.cz
Richard Šíma
26. dubna 2014 • 22:35

Chtělo se mi brečet, pravil dojatý Lukeš po rozlučce s fanoušky

TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

To byla rozlučka, jak se patří! Ostravští fanoušci vzdali hold baníkovské ikoně Martinu Lukešovi. V přestávce sobotního duelu s Duklou se velká část z nich přesunula z ochozů stadionu na Bazalech na vedlejší tréninkové hřiště, kde fans Baníku spustili velkou vlajkoslávu na počest dnes už bývalého hráče. Ten v ostravském klubu z rozhodnutí tehdejšího trenéra Františka Komňackého skončil letos v zimě.Z toho naskakovala husí kůže. Když Martin Lukeš o pauze zápasu s Duklou na tréninkové hřiště přicházel, tísnily se v provizorních ochozech možná už dvě tisícovky příznivců. Překvapený Lukeš vytáhl mobilní telefon a natočil si na památku pár záběrů.

Martin Lukeš si nemohl příznivce ostravského klubu vynachválitMartin Lukeš si nemohl příznivce ostravského klubu vynachválitFoto ČTK
Mezitím fanoušci, kteří roztáhli transparent s nápisem „Martin Lukeš – kapitán 4ever“, spustili baníkovskou hymnu a bouřlivě skandovali Lukešovo jméno. Hráč, jenž s výjimkou jedné sezony strávil celou svou kariéru v ostravském klubu, jim pak s pomocí tlampače poděkoval. „Je to nádherné, skoro se mi chce brečet,“ řekl Lukeš svým fanouškům.

Ti pak rozžehli několik světlic, jednu z nich dostal do ruky i bývalý kapitán Baníku a všichni přítomní si více než důstojný akt loučení náležitě užili. „Jsem šťastný, že jsem tohle mohl prožít. A neuvěřitelně dojatý, fakt se mi do očí draly slzy. To je to, proč jsem fotbal za Baník vlastně hrál,“ pravil Lukeš později.

„Znám ostravské fanoušky, vím, jací jsou. A přesto mě překvapilo, že se jich přišlo rozloučit tolik a že to vypadalo, jak to vypadalo. Nemůžu říct nic jiného, než že strašně moc děkuju, na tohle nikdy v životě nezapomenu,“ dodala legenda ostravského klubu.

 Kromě rozlučky s fanoušky si Lukeš, jenž nyní hraje krajský přebor za Háj ve Slezsku, prožil i zápas samotný, v němž Baník porazil Duklu 2:0. „To je druhý důvod, proč jsem po dnešním zápase opravdu šťastný. Baník podruhé za sebou vyhrál a kráčí teď mílovými kroky k záchraně. Věřím, že teď už to kluci dotáhnou,“ pravil Lukeš.   

Martin Lukeš se rozloučil s příznivci Baníku

Fanoušci na svou oporu nezapomněli

Martin Lukeš se dočkal důstojné rozlučky

Fanoušci se loučili se svojí ikonou

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud