Pohroma fanoušků zažehnána: Slavia zvažovala návrat na Strahov! | iSport.cz
Stanislav Hrabě
23. května 2014 • 13:41

Pohroma fanoušků zažehnána: Slavia zvažovala návrat na Strahov!

Vstoupit do diskuse
0
Pohroma fanoušků zažehnána: Slavia zvažovala návrat na Strahov!
TOP VIDEA
Změny v Baníku: Jak se vyplatí posily, a kdo ještě odejde?
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Snad teplotní výkyvy způsobují, že pražská Slavia nenachází klidnější období k nadýchnutí. Mužstvo ještě není zachráněné v Gambrinus lize, vedení hledá nástupce za nizozemského kouče Alexe Pastoora, jednání o vstupu ruského investora se protahují. A objevila se i zpráva, že bude opět odejit do vyhnanství na Strahov. V další černou můru se však nepřevtělila.Nejmodernější český stadion v Edenu, byť aktuálně poněkud poničen sparťanskými a plzeňskými fanoušky během finále Poháru České pošty, mohl zůstat bez ligového fotbalu. Slavia neoficiálně zvažovala možnost využít strahovského azylu. Důvod? Hrozba neúměrného nájemného. K rozkolu s vlastníkem společností Vinet však nakonec nedošlo.

Když v červnu 2008 oslavovali červenobílí na novém stadionu v Praze-Edenu mistrovský titul, nijak zvlášť je nermoutilo, že nejsou jeho vlastníkem, ale pouze v nájmu. „Smlouva je pro klub finančně výhodná a právně ošetřená,“ ubezpečoval zástupce stavitele Vladimír Leška, jenž dlouhá léta stál v čele slávistického vedení.

Neprůhledné vlastnické vztahy, které loni vyvrcholily převedením stadionu ze zadlužené společnosti E Side Property Limited na společnost Vinet, však naznačovaly, že tomu tak na věčné časy být nemusí. Proto současné vedení Slavie hledalo předvídavé řešení, aby je případný rozkol nezaskočil a mělo kam uchýlit ligové mužstvo.

Nezávazný informativní dotaz na FAČR, jenž nyní obhospodařuje stadion Evžena Rošického, představoval tedy spíš odvrácení případných potíží. Nikoli reakci na bezprostřední hrozbu, že by Slavia musela z Edenu pryč.

„Mezi klubem a vlastníkem stadionu existuje závazná smlouva, která bez problému platí už několik let,“ vysvětluje ředitel oddělení komunikace Jiří Vrba. „Nikdo ji nezpochybnil, nikdo ji nenapadl, takže není jediný důvod něco měnit,“ pokračuje. Zamýšlí se i nad situací, kdyby ji jedna strana samovolně porušila. „Přišla by žaloba, pak by spor řešil soud,“ nastiňuje, že by celý proces nějakou dobu trval.

V žádosti o licenci tedy Slavia nadále uvádí Eden jako domovský stadion, neboť potvrzení, že klub má zajištěn stadion na celý ročník, je součástí licenčního řízení. „V tomto bodě bylo všechno naprosto v pořádku,“ uvádí licenční manažer Stanislav Rýznar.

Co se týče hledání nástupce za nizozemského kouče Alexe Pastoora, jenž od nové sezony odchází domů do klubu AZ Alkmaar, padlo další zajímavé jméno: bývalý skvělý stoper Luboš Kozel, jenž nyní vede Duklu Praha. „To je tak neuvěřitelná spekulace, že jsem ji dokonce ještě ani nezaslechl,“ odmítá nejvyšší představitel Dukly Praha Michal Prokeš, byť jakýkoli náznak pokusu ze slávistického trenéra Kozla získat.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud