Klokani slaví, Praha 10 schválila koupi Ďolíčku. Za pozemek a 49 milionů | iSport.cz
26. května 2014 • 16:59

Klokani slaví, Praha 10 schválila koupi Ďolíčku. Za pozemek a 49 milionů

Autor: ČTK, iSport.cz
Fanoušci Bohemians 1905 mohou být spokojení. Městská část Praha 10 se chystá odkoupit stadion jejich klubu.
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Praha 10 dnes schválila záměr koupě fotbalového stadionu pražských Bohemians 1905. Tradiční arénu "klokanů" Ďolíček chce vyměnit za sousední pozemky v hodnotě 60 milionů korun, městská část by dále měla zaplatit 49 milionů korun. Záměr musí ještě schválit vedení hlavního města a opět odsouhlasit zastupitelstvo Prahy 10.Cena stadionu byla znaleckými posudky stanovena na 93 milionů korun, řekl radní Petr Vozobule (Desítka pro domácí). Navíc ale radnice musí zaplatit poslední investice do nové kotelny a vybudování vyhřívaného trávníku za 16 milionů korun. Cena sousedního pozemku, který mají majitelé směnou získat, je podle radnice 60 milionů korun. Na pozemek již několik let existuje platné stavební povolení na obchodní centrum.

Radnice tak bude muset doplatit 49 milionů. Z nich podle Vozobuleho dostane 33 milionů současný majitel, 16 milionů pak klub, který zaplatil vyhřívaný trávník a novou plynovou kotelnu.

Získání Ďolíčku do majetku městské části podpořili zástupci všech politických stran, pouze opoziční TOP 09 nesouhlasí s výměnou za sousední pozemky, na kterých je veřejné parkoviště. Michal Narovec (TOP 09) proto navrhl, aby radnice za stadion zaplatila celou částku, tedy 109 milionů.

Občané se ptají: Kde budeme parkovat?

Za zachování parkoviště vystoupilo i několik místních obyvatel, kteří se obávají, že po plánované výstavbě obchodního centra nebude v okolí možnost zaparkovat. Zastupitelé by podle nich měli zastupovat občany a ne soukromou firmu.

Na dnešní jednání opět přišly desítky příznivců Bohemky. Byli mezi nimi i slavní hráči klubu z minulosti Antonín Panenka nebo Karol Dobiaš.

Vlastníkem stadionu je nyní akciová společnost Bohemians Real. Ta je z poloviny vlastněna skupinou CTY Group, druhá polovina patřila v minulosti zmizelému podnikateli a členovi výkonného výboru FAČR (ČMFS) Miroslavu Křížovi z Plzně.

Stadion v Ďolíčku nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli v roce 2010 opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny. Rozhodnutí nelibě nesli fanoušci Bohemians i Slavie, která je na stadionu v Edenu domácím týmem. Po sestupu do druhé ligy se Klokani do Ďolíčku vrátili. Při návratu do nejvyšší soutěže museli areál upravit.

Fanoušci se v minulosti obávali, že stadion bude zbourán. Kvůli záchraně klubu a populárního Ďolíčku fanoušci kandidovali do zastupitelstva městské části s uskupením Desítka pro domácí. Po volbách se stali součástí radniční koalice a odkoupení stadionu se dostalo do programového prohlášení rady.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud