Záchrana s ostudou! Slavia prohrála, ale padá Olomouc a Znojmo

Autor: iSport.cz, jon
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

O prsa, ale udržely se. Dva tradiční pražské kluby, Bohemians a Slavia Praha, se po dramatickém ligovém finiši nakonec zachraňují v první lize. Oba ale měly namále. Sestupuje nakonec Olomouc a poslední Znojmo, o čemž rozhodlo závěrečné kolo. Slavia prohrála v Ostravě 0:2 a Bohemians remizovala s Plzní 0:0, Olomouci nestačila remíza v Liberci 1:1, Znojmo se s ligou loučí porážkou 0:2 s Duklou.

Mistrovský titul se ziskem rekordního počtu bodů získala Sparta, s domácími fanoušky se rozloučila jasnou výhrou 4:1 nad Jihlavou. Křepčení s pohárem bylo naprosto zasloužené, letenský tým celou sezonu jednoznačně dominoval.

Naprosto opačné starosti prožívali na Slavii. Edenský celek si sice může zhluboka vydechnout, v lize se díky ztrátám Znojma s Duklou a Olomouci s Libercem udržela. Jenže po prohře 0:2 na hřišti Baníku Ostrava rozhodně nebylo co slavit.

Slávisté výkonem v Ostravě naštvali své fanoušky. Ti hráče místo závěrečné děkovačky polili pivem. Je jasné, že v týmu dojde k velkým změnám. Jistě končí nizozemský trenér Pastoor, další přesuny se dají očekávat.

Ještě větší rozčarování zažívají v Olomouci. Hanákům nakonec nestačila remíza v Liberci a tradiční moravský celek překvapivě opouští prvoligovou scénu. Spolu s Olomoucí jde dolů Znojmo, záchranu nakonec po remíze 0:0 s Plzní slavila před vyprodaným Ďolíčkem Bohemians.

16. Znojmo 30 6 9 15 32:49 27

Podrobná reportáž zápasu Baník Ostrava - Slavia zde »

Podrobná reportáž zápasu Bohemians 1905 - Plzeň zde »

Podrobná reportáž zápasu Liberec - Olomouc zde »

Podrobná reportáž zápasu Znojmo - Dukla zde »

Klíčové okamžiky boje o záchranu

Aktualizovat stránku

20:28 Fanoušci Slavie jsou, mírně řečeno, nespokojení s letošní sezonou

20:15 ze záchrany Bohemians měl radost i liberecký stoper Jan Nezmar.

19:53 Je rozhodnuto! Mimořádně napínavé poslední kolo Gambrinus ligy končí. Do druhé ligy nakonec padají Znojmo a Olomouc!

Slovácko - Teplice 0:2

19:47 Gól padl, ale zatím ne v Liberci. Příbram zvyšuje s Boleslaví na 3:1.

19:43 Situace dvou největších pražských klubů těžko může být rozdílnější.

19:37 Zmar a bída Slavie teď nebere konce. V Ostravě už prohrává 0:2, podruhé se trefil Narh.

19:35 Prvoligová existence Slavie je teď opravdu na hraně

19:29 Teď se ale dějí věci! Olomouc srovnala, Ostrava naopak vstřelila gól Slavii

19:25 Skóre se během druhého poločasu zatím měnilo pouze na Spartě. Zhruba dvacet minut před koncem zápasů stále sestupují Olomouc a Znojmo.

19:21 Náhradník za Lietavu z Pobřeží Slonoviny se na hřišti zatím rozhodně neztrácí

19:19 Sparta si užívá mistrovskou jízdu, přidává čtvrtou branku. V 59. minutě se trefil reprezentační obránce Pavel Kadeřábek.

19:12 Radek Černý evidentně hasí chyby svých spoluhráčů v poli

19:08 Mladý útočník N'Dekre, který o poločase vystřídal Lietavu, mohl být za hrdinu Bohemians. V obrovské šanci ale selhal.

19:03 Znojmo má v utkání s Duklou opravdu smůlu

19:01 Výkon Mladé Boleslavi v Příbrami je přinejmenším rozpačitý

18:47 Ke konci poločasů se s brankami roztrhl pytel. Po úvodních 45 minutách jsou průběžné výsledky následující:

Liberec - Olomouc 1:0
Ostrava - Slavia 0:0
Sparta - Jihlava 3:1
Brno - Jablonec 0:0
Příbram - Mladá Boleslav 2:0

Za současného skóre by sestupovala Olomouc a Znojmo

18:43 Skóre se mění i Jihlavě! "Domácí" Znojmo prohrává s Duklou, ve 38. minutě se z penalty trefil Pospěch.

18:41 Skóre se měnilo i v Příbrami, domácí vedou nad Boleslaví už 2:0 (Stratil, Zápotočný.

18:33 Liberec jde proti Olomouci do vedení! Ve 31. minutě se trefil Pavelka.

18:27 Na Spartě si z mistrovské korunovace dělají střelnici! David Lafata zvyšuje s Jihlavou už na 3:0.

18:25 Sparta přidává s Jihlavou druhou branku, trefil se Ladislav Krejčí.

18:23 Gól padá i na Spartě! Domácí dostal s Jihlavou v osmnácté minutě do vedení dělovkou zdálky Lukáš Vácha.

18:21 Velkou šanci jít do vedení měla Olomouc, ale gólman Kovář střelu Navrátila pohotovým zásahem zlikvidoval.

18:17 Hrát ligu mimo vlastní stadion, kam skoro žádný divák nepřijde? Nedůstojné!

18:13 Padla první branka závěrečného ligového kola! Teplice vedou na Slovácku (7. Litsingi).

18:11 Na všech stadionech zatím stav 0:0, velmi blízko prvního gólu byla Plzeň. Šanci Hrošovského ale skvěle zlikvidoval Berkovec, třetí nejlepší gólman Gambrinus ligy.

18:09 ostatní zápasy včetně mistrovské rozlučky Sparty sledujte ZDE »

18:06 Je evidentní, co si fanoušci Slavie od prvních minut přejí

18:03 Na všech stadionech už se hraje.

18:00 Aktéři utkání Bohemians s Plzní už nastoupili na trávník vyprodaného Ďolíčku, začíná se i na dalších stadionech. Tohle bude drama!

17:56 Už za malou chvíli odstartuje poslední kolo Gambrinus ligy. Situaci bude mít v boji o záchranu výrazně ulehčenou Olomouc. Liberec, jistý účastník předkola Evropské ligy, nasadí do základní sestavy čtyři juniory.

17:49 Vzhledem k tomu, že dnes hraje doma zápas i Brno, musí Znojmo utkání o všechno s Duklou hrát v Jihlavě. Zápasu přihlíží pouze velmi málo diváků, atmosféra je hodně nefotbalová.

17:44 Příliš fanoušků Olomouce do Liberce hráče přijet nepodpořilo...

17:40 Sestupová matematika je neúprosná. Jaká je situace čtyř ohrožených klubů před posledním kolem? Možnosti, které jednotlivým celkům pomohou v záchraně, si přečtěte ZDE »

17:36 Fotbalisté Slavie už se pilně chystají na veledůležitou bitvu

17.20 Plzeň v Ďolíčku nemá zrovna přeplněnou lavičku...

17.03 Zajímavá statistika zápasů posledního kola Gambrinus ligy:

17.00 Sestava SK Sigma proti Liberci: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek – Varadi, Houska, Pospíšil, Navrátil – Schulmeister, Depetris.

16.50 Slavia nastoupí v Ostravě v základní sestavě s Juharem a Necidem v útoku: Černý - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Hrubý, Gecov, Boudjemaa, Zmrhal - Necid, Juhar

16.30 Bohemka vyrazí bojovat o záchranu proti Plzni v této sestavě: Berkovec - Kalina, Cseh, Brabec, Pauschek - Moravec, Rada, Krch, Nerad, Jindřišek - Lietava.

SLAVIA 30 bodů

Pokud v Ostravě zvítězí, zachrání se. To platí i v případě, že Bohemians nezvítězí doma nad Plzní nebo Olomouc nevyhraje v Liberci. Pak může Slavia třeba i prohrát, protože Znojmo ji předstihnout nemůže. Ale nemusí jí stačit ani remíza, jestliže zároveň Bohemians zvítězí nad Plzní a Olomouc vyhraje v Liberci. Pak by Slavia spadla, protože při bodové rovnosti s Olomoucí, případně i s Příbramí by měla v každém případě nejhorší bilanci vzájemných zápasů.

Hosté:

Domácí: Šrom – Sukup, Baránek, Frydrych, Stronati – Mensah (59. Šichor), Štěpán (66. Kukec), Greguš, de Azevedo, Svěrkoš (C) (79. Krmenčík) – Narh.

Hosté: Černý – Smejkal, Neves, Dostál, Hrubý (62. Nitrianský) – Juhar (46. Vošahlík), Gecov (C), Boudjemaa, Zmrhal (78. Dobrotka) – Škoda, Necid.

Domácí: Macej, Byrtus, Šichor, Kukec, Matěj, Krmenčík, Szotkowski

Hosté: Čontofalský, Nitrianský, Dobrotka, Vošahlík, Tusjak, Eschmann, Červenka

Hosté: Neves, Gecov

J.Jílek – M. Urban, P. Vysloužil

Stadion Bazaly

BOHEMIANS 1905 29 bodů

Pokud doma porazí Plzeň, zachrání se. V případě remízy nesmí Olomouc vyhrát v Liberci. Když Bohemians prohrají, musí Olomouc rovněž prohrát a Znojmo nanejvýš remizovat doma s Duklou.

Bohemians Praha 1905
0:0
ONLINE
31. května
18:00
FC Viktoria Plzeň

Domácí: Berkovec – Pauschek, Brabec, Krch, Kalina – Moravec (90+2. Kuklys), Cseh, Rada, Jindřišek (C), Nerad (73. Jeremenko) – Lietava (46. N´Dekre).

Hosté: Kozáčik – Hubník (66. Končal), Procházka, Limberský (C), Kovařík – Petržela (61. Wágner), Hrošovský, Kolář, Hořava, Ďuriš – Tecl (86. Štípek).

OLOMOUC 28 bodů

Zachrání se, pokud zvítězí v Liberci a zároveň buď Slavia, nebo Bohemians nevyhrají. Uspěje i tehdy, jestliže remizuje, Znojmo nezvítězí nad Duklou a Bohemians prohrají s Plzní – s „klokany“ má lepší vzájemnou bilanci.

Hosté: 71. Varadi

Domácí: Kolář – Coufal, Kováč (C), Rajnoch, Fleišman – Pavelka, Obročník, M. Jarolím, Frimmel (90+1. Pimpara), Novotný (81. Kolár) – Delarge (73. Drobílek).

Hosté: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle (C), Javůrek – Varadi, Houska, Schulmeister (89. Šindelář), Pospíšil, Navrátil (55. Chorý) – Depetris (42. Zahradníček).

ZNOJMO 27 bodů

Musí se zároveň naplnit tři podmínky. Znojmo porazí Duklu, Olomouc nanejvýš remizuje v Liberci a Bohemians prohrají s Plzní. Jakákoli případná shoda na 30 bodech (s Bohemians, Slavií, případně oběma) vždy hovoří proti Znojmu.

Hosté: 39. Pospěch, 45+1. Pospěch

Domácí: Hrubý – Hříbek, Hnaníček (C), Odehnal, Mudra – Helísek, Buchta, Reljić (57. Gál-Andrezly), Lacko (75. Jonov), Cihlář – Crnkić (63. Kirschner).

Hosté: Rada – Mat. Hanousek, Jeřábek, Štětina, Božič – Mar. Hanousek, Gedeon (C), Hlinka (67. Ouedraogo) – Juroška (76. Manzia), Pospěch, Černý (89. Hanzel).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.