Řecko bylo poníženo a prohrálo zaslouženě, soudí řecký tisk | iSport.cz
22. června 2012 • 23:19

Řecko bylo poníženo a prohrálo zaslouženě, soudí řecký tisk

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řecký tisk považuje vítězství Německa nad Řeckem 4:2 ve čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy v Gdaňsku za naprosto zasloužené. "Na evropském šampionátu skončil pro národní mužstvo pěkný výlet. Santosovi chlapci to proti Německu nezvládli. Löwův tým byl lepší, dosáhl vysoké výhry 4:2 a postoupil do semifinále Eura," napsal web listu Ta Nea."Bez ohledu na porážku ale už pouhá přítomnost mezi osmi nejlepšími národními týmy na turnaji je pro řecký fotbal úspěchem," dodal deník. Podle něj Německo mělo naprostou převahu a bylo o třídu lepší. Ovládlo hřiště a zaslouženě si zajistilo postup.

Přihlížející německá kancléřka Angela Merkelová tak měla v hledišti všechny důvody k radosti a k nadšenému tleskání nad úsilím národního týmu, upozornil také list.

Podle serveru sport.gr byly rozdíly mezi oběma mužstvy známé již před zápasem, ale během utkání se ukázaly přímo jako obrovské. "Vlastenecké nadšení nepřináší vždycky výsledky a favorit, jímž bylo Německo, si vzal, co si zasloužil, tedy postup do semifinále," podotkl autor.

Vyrovnávací gól Řeků označil server za prostý záblesk, protože poté se "pancéřové jednotky opravdu rozzuřily a odpověděly rychlým a pro Řecko ponižujícím způsobem".

Klose hlavičkuje na bránu Řecka
Klose hlavičkuje na bránu Řecka

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud