29. května 2016 • 19:45

Kadlece od návratu zrazovali, ale on se těší. A věří v Rosického na Spartě

Autor: ,
Kadlec: Sparta pro mě byla jasná volba
TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

O reprezentačního obránce byl v Evropě stále velký zájem. Michal Kadlec měl nabídky z Německa i Francie, ale nebyly to kluby, které by reálně mohly pomýšlet na boj o nejvyšší příčky. Ty ho naopak lákají v případě návratu do Sparty. Stejně jako evropské poháry. A doufá, že na Letnou brzy přijde i Tomáš Rosický, byť jej nehodlá nějak „lámat“.Na reprezentační sraz dorazil jako předposlední kvůli finále Tureckého poháru. Do toho levonohý obránce nezasáhl mimo jiné proto, že už v klubu oznámil svůj záměr přestoupit po sezoně do Sparty. „Vracím se na Letnou proto, že je to tým, který každý rok hraje o titul a je v pohárech. Pořád tam je výzva něčeho dosáhnout. Když jsem ve Fenerbahce řekl, že jdu tam, všichni věděli, o koho jde. Sparta má pořád jméno,“ přiblížil, proč se rozhodl pro pražský klub z Letné.

Pro Spartu hrál i fakt, že dlouholetý reprezentant se těšil na návrat do rodné země. „Chtěl jsem vyloženě domů, být blízko přátel a rodiny a začít něco budovat. Proto jsem jiné nabídky s poděkováním odmítl,“ vysvětlil.

Kadlec: Sparta pro mě byla jasná volba

Obránce, který pět let válel v bundeslize v dresu Bayeru Leverkusen a tři odehrál v Turecku, se na návrat do tuzemské ligy po osmi letech těší a nenechal si ho nikým rozmluvit. „Našli se tací, co se o to pokoušeli, možná jich bylo víc než naopak (smích). Já se toho nebojím. Jsem zdravý, nepatřím úplně do starého železa, mám co nabídnout,“ věří si.

Sparta by ráda získala i jeho dlouholetého reprezentačního parťáka a kapitána Tomáše Rosického. Na návrat legendy se těší nejeden fanoušek a i samotný Kadlec by jeho příchod přivítal. "Určitě bychom ho v týmu uvítali. Doufejme, že to tak dopadne. Rozhodnutí ale necháme na něm,“ zakončil s úsměvem. 

ROZHOVOR S MICHALEM KADLECEM ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT.
Elektronickou verzi včetně archivu novin najdete ZDE »

V pondělním Sportu najdete rozhovor s Petrem Čechem a (nejen) další zajímavosti k českému týmu připravujícímu se na EUROV pondělním Sportu najdete rozhovor s Petrem Čechem a (nejen) další zajímavosti k českému týmu připravujícímu se na EURO

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

Fotbalisté sledovali Ligu mistrů. "Atlétika mi bylo líto," říká Lafata

Čech: Rekord? Možná se na něj podívám, až skončím s fotbalem

Mazáci dopředu, rozestavení 9-10-9. Focení fotbalistů je celá věda

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze