31. května 2016 • 04:40

Vaclík je připravený začít éru po Čechovi. Těší se na Királyho tepláky

Autor:
Vaclík: Teď děláme Čechovi servis, ale nahradit bychom ho uměli
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na svoje první mistrovství Evropy dospělých jede ve zvláštní pozici. Tomáš Vaclík je jasná dvojka za Petrem Čechem, zároveň může plánovat, jak ho nahradí. Nezpochybnitelná jednička totiž naznačila, že bude o budoucnosti v národním týmu po turnaji přemýšlet. "Zvládl bych to," tvrdí gólman Basileje.Ve Švýcarsku se Vaclík chytil, stal se týmovou oporou a jasnou jedničkou. S přestupem do kvalitnější evropské ligy zatím nespěchá. Uvědomuje si totiž, že jako brankář má méně šancí prosadit se do některého z elitních velkoklubů.

"Samozřejmě by mě lákalo přestoupit do anglické či německé ligy, ale mám ambice hrát i o titul a poháry jako s Basilejí. Takže bych musel do nějakých top klubů, jenže tam mají ty nejlepší světové gólmany," prohlásil Vaclík při rozhovoru s novináři na soustředění reprezentace v Kranzachu.

"Navíc mi je už sedmadvacet. Takže jít někam do průměrného týmu bundesligy či Premier League, abych se ukázal a dostal se tak do lepších týmů, na to už nemám věk," dodal.

Vaclík o Királym: Přál jsem si ho ve skupině, chtěl jsem vidět tepláky

Zejména anglická Premier League ho hodně láká. "Anglii bych si chtěl moc vyzkoušet, protože pro gólmana je to nejnáročnější soutěž. Chtěl bych si dokázat, že na to mám. Ale nabídka by to musela být opravdu suprová, abych se rozhodl z Basileje odejít," prohlásil.

Vaclík v národním týmu plní roli jasné dvojky za Petrem Čechem, v takové roli se chystá i na EURO do Francie. Pokud se ale současná ikona českého fotbalu a opora Arsenalu po turnaji rozhodne v národním dresu skončit, Vaclík by se mohl posunout v hiearchii českých gólmanů úplně nejvýš.  

"Po dlouhé době by se nám ostatním gólmanům otevřela velká šance," připustil Vaclík s tím, že na nástupnictví je připravený.

Exsparťanského gólmana zaujala před evropským šampionátem ještě jedna věc. Poprvé od roku 1972 se na mistrovství Evropy objeví Maďarsko - a s ním ikonická postava Gábora Királyho.

Brankář, který celý život chytá ve vytahaných teplákách, zaujal i Tomáše Vaclíka. "Když hrálo Maďarsko baráž, přál jsem si, abychom je dostali do skupiny. Chtěl bych to vidět naživo, to se v dnešní době moc nevidí, aby gólman chytal v teplácích," usmál se Vaclík.

Vše o EURO 2016 najdete ZDE »

Šural: Věděl jsem, že budu zdravý. Netušil jsem, jak se k EURO postaví trenér

Jak ukázat číslo 92? Silný ročník Sparty má zastoupení i na EURO

Pozápasový trénink reprezentace: posilovna pod širým nebem

Hráči hodnotí intenzitu tréninku. Vyšší známky dává Limba, směje se Krejčí

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze