7. června 2016 • 14:45

Škrťo i Hamšo je šampion! Slováky burcuje před EURO Majk Spirit

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Slovenska jedou na EURO nabití pozitivní energií. Nejen že si v přípravě smlsli na úřadujících mistrech světa z Německa (3:1), ale jako motivační prvek mají zbrusu novou hymnu od rappera Majka Spirita. „Každý zápas malá vojna, ti chlapci hrají jak o život,“ zpívá v ní a oslavuje největší slovenské hvězdy Martina Škrtela, Marka Hamšíka či Juraje Kucku.„Tato je speciální pro šampiony. Věnovaná všem, kteří na sobě pracují. Všem, co makají ráno, když jiní spí. Všem, kteří makají po večerech, zatímco jiní jsou na party. Všem, kteří si už roky jdou dlouho a vytrvale za svým cílem, až jej dosáhnou,“ zní první sloka slovenského rappera, který je v posledních letech velice úspěšný i na české hudební scéně.

Spirit, vlastním jménem Michal Dušička, ve své skladbě oslavuje opory slovenského týmu obránce Martina Škrtela, Marka Hamšíka či bývalého záložníka Sparty Juraje Kucku. „Škrťo je šampion. Hamšo je šampion. Vladi, Miňo, Kuco, Viťo a tak dále samý šampion,“ burcuje 31letý hudebník slovenské reprezentanty.

VIDEO: Podívejte se na videoklip, kde hrají i slovenští fotbalisté

Ten má k fotbalu velmi blízko. Je vášnivým fanouškem Barcelony a v mládí působil jako brankář v žákovských a dorosteneckých týmech Slovanu Bratislava.

Vše o EURO 2016 ve Francii najdete ZDE >>>

Song, který Majk Spirit složil, si slovenský národní tým okamžitě převzal jako svoji vlastní hymnu na EURO ve Francii. V kabině ho týmu představil kapitán Martin Škrtel. „Kluci mi tu skladbu poslali až do Liverpoolu ještě před srazem. Jsem rád, že jsme ji mohli podpořit,“ vzpomenul slovenský kapitán na účinkování hráčů ve videoklipu.

Část se totiž natáčela na rakouském soustředění ve Windischgarstenu, kde probíhala příprava slovenské reprezentace před odjezdem do Francie.

To čeští fotbalisté si svou hymnu pro evropský šampionát nazpívali už v listopadu sami (Podívat se na ni můžete ZDE >>>). Píseň se nese v duchu mušketýrského hesla Jeden za všechny a všichni za jednoho. Stejné motto provázelo i celou úspěšnou kvalifikaci.

Ukázka textu skladby Majka Spirita:

Táto je špeciálna pre šampiónov
Venované všetkým ktorý na sebe pracujú,
Všetkým čo makajú ráno kým iný spia
Všetkým čo makajú po večeroch 
Kým sú ostatný na párty
Všetkým ktorý si už roky idú dlho a vytrvalo
Za svojim cieľom až kým ho dosiahnu 
Level Majstrov

Toto je pre tých čo makajú,
Toto je pre šampiónov.

Toto je pre tých čo makajú,
Toto je pre šampiónov.

Šampiónov,
Ktorých mená znejú z plných štadiónov.
Táto ide tým čo to dali,
Táto je pre šampiónov.

Škrťo je šampión.
Hamšo je šampión.
Vladi, Miňo, Kuco, Viťo
A tak ďalej samí šampión,
Vre celý štadión,
Horí jak babylon.
Keď hory majú oči uvidia
Jak horí Stabsborg na
Jej veľký albyon…

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze