10. června 2016 • 23:35

Francouzský zázrak! Payet kouzlil s míčem, rozhodl šibenicí a plakal

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před rokem o něm věděl málokdo. Nyní ho oslavuje celý fotbalový svět. A samozřejmě hlavně Francie, které vystřelil výhru v úvodu EURO proti Rumunsku. Seznamte se, Dimitri Payet. Záložník West Hamu, mistr standardních situací, míčový kouzelník a hlavně famózní střelec. Tohle byla jeho show.Od začátku utkání strhl hlavní pozornost na sebe. Francouz Payet v zahajovacím zápase EURO proti Rumunsku zářil, byl u všeho důležitého. Nebezpečné akce domácího favorita šly výhradně přes něj. Chvíli byl nalevo, pak zase hrozil ze středu, za okamžik centroval zprava.

Rumunská obrana, jinak pověstná svou tvrdostí a neprostupností, si s Payetem vůbec nevěděla rady. Sebrat mu míč se stalo nadlidským úkolem. Postavou malý, ale silný fotbalista ukazoval, že si s míčem náramně rozumí. Kličky, zasekávačky, obraty směru, rychlost i přesné přihrávky, to vše předvedl.

Své dílo vyšperkoval v 57. minutě, kdy skvěle nacentroval levou nohou a útočník Olivier Giroud touto nabídkou nepohrdl. 1:0 pro Francii. Jenže euforii fanoušků brzy zničil hloupým faulem zkušený obránce Patrice Evra. Rumunsko dostalo penaltu a vyrovnalo.

V tu chvíli nastalo francouzské trápení. Z trávníku šli nevýrazní Antoine Griezmann i Paul Pogba, ale zdálo se, že favoritovi celého šampionátu nic nepomůže. Jenže na hřišti byl Payet. I on se sice nevyhnul pasáži, kdy nebyl příliš výrazný, ale povstal v pravý čas.

VIDEO | Payet parádně rozhodl duel s Rumunskem

V 89. minutě si Payet navedl míč a před vápnem levačkou vypálil. Brankář Rumunska hned musel tušit, že je zle. Rána jako z děla totiž zapadla naprosto nechytatelně do šibenice a stadion nadšením absolutně vybuchl. Stejně jako hráči, kteří svého hrdinu okamžitě zasypali.

Pár minut po hvězdném momentu si Payet užil zasloužených ovací. V nastavení ho totiž trenér Francie Didier Deschamps ze hřiště stáhl a plný stadion povstal. Tyhle chvíle patřily Payetovi. Devětadvacetiletý fotbalista se neudržel a po tváři mu stékaly slzy. Slzy štěstí.

„Na začátku sezony by mě nenapadlo, že tady vůbec budu. A teď jsem dal gól, který znamenal vítězství. Je to odměna za tvrdou práci a obětování, které jsem fotbalu dal. Proto mě přemohly emoce,“ prohlásil po zápase Payet.

Francie má za sebou na EURO sice jen první zápas, ale Payetův příběh je skutečně úžasný. V jedné fázi své kariéry měl dokonce jen amatérskou smlouvu a přivydělával si v obchodě s oblečením. Nyní se stal hrdinou své země.

Kompletní servis k EURO sledujte ZDE>>

Dimitri Payet výstavním gólem rozhodl o úvodní výhře Francie nad Rumunskem
Dimitri Payet výstavním gólem rozhodl o úvodní výhře Francie nad Rumunskem

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze