11. července 2016 • 10:35

Ronaldo vedl tým i z lavičky. O výhře nepochyboval, smekl kouč

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

 K vítězství ve finále mistrovství Evropy pomohl fotbalistům Portugalska mimo jiné i proslov trenéra Fernanda Santose. Jednašedesátiletý kouč, který také ocenil přístup zraněného Cristiana Ronalda, v něm hráčům citoval pasáže z bible. U magického CR7 pomohla jeho síla, i když byl od 25. minuty jen na lavičce. Svůj tým mocně povzbuzoval i jako zraněný hráč, v nervózním závěru dokonce suploval roli trenéra, se kterým pobíhal okolo postranní čáry.Portugalsko v nedělním finále v Paříži porazilo 1:0 Francii, přestože od 25. minuty hrálo bez Ronalda, který musel kvůli problémům s kolenem střídat. Santos po zápase přečetl na úvod tiskové konference svůj proslov k hráčům, který zakončil citátem Matouše z bible: "Buďte bezelstní jako holubice a obezřetní jako hadi."

Santos vyzdvihl především Ronalda, který se po ošetření vrátil na lavičku, kde burcoval spoluhráče. "Náš kapitán toho pro nás udělal hrozně moc. Na turnaji byl často kritizován, ale ukázal, že je skvělý týmový hráč," prohlásil kouč. "Po zranění se dvakrát pokusil vrátit na trávník, udělal pro to všechno, co bylo v lidských silách, ale prostě to nešlo," dodal.

VŠE O FOTBALOVÉM EURO 2016 ČTĚTE ZDE >>>

"Ale i jeho přítomnost v kabině byla důležitá, protože podporoval ostatní a pomáhal i mně. Říkal, že dnes je náš den a věřil tomu stejně jako já," přidal Santos, zahájil působení u portugalské reprezentace před dvěma lety právě zápasem s Francií. A od té doby neprohrál jediné ze 14 utkání.

"Neustále jsem hráčům zdůrazňoval, že sice mají talent, ale jestli chtějí titul, tak musí víc běhat, bojovat a soustředit se než soupeři," prohlásil. "Portugalci mají někdy málo sebevědomí, sám jsem to několikrát zažil, ale teď mi uvěřili, že tady můžou zvítězit," uvedl.

O výhře Portugalska rozhodl v prodloužení střídající Éder, který příchodem na hřiště výrazně otupil tlak Francie. "Původně jsem ho chtěl poslat na hřiště už místo Cristiana, ale nakonec jsem se rozhodl stáhnout Naniho do středu," prozradil Santos.

"Ale i tak jsme potom potřebovali dát někoho do útoku, někoho kdo bude vyhrávat hlavičkové souboje a podrží míč," přidal bývalý kouč Řecka, Benficy Lisabon, AEK Atény nebo Panathinaikosu. "Když šel potom Éder na hřiště, řekl mi, že dá gól. A to ošklivé káčátko opravdu skórovalo a teď je z něj nádherná labuť," prohlásil.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze