EURO 2020 | Přátelství v troskách! Enrique nařkl Morena z neloajality, ten se brání | iSport.cz
29. listopadu 2019 • 13:20

Přátelství v troskách! Enrique nařkl Morena z neloajality, ten se brání

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit  Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit
Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Post trenéra španělské fotbalové reprezentace se definitivně změnil v osobní konflikt mezi Luisem Enriquem a Robertem Morenem. Ten totiž po návratu dlouholetého přítele a kolegy Enriqueho u týmu skončil, protože prý nebyl loajální. Moreno nyní proti obviněním veřejně vystoupil."Chci poskytnout potřebné informace poté, co jsem byl osobně a neoprávněně napaden. Celá situace je velmi nepříjemná," řekl na tiskové konferenci v Barceloně Moreno, který v červnu Enriqueho vystřídal, když měl vážně nemocnou dceru. A dovedl Španěly na mistrovství Evropy.

Enrique se minulý týden po pěti měsících k týmu vrátil a oznámil, že s Morenem už spolupracovat nebude. Podle něj chtěl Moreno reprezentaci vést i na Euru a až pak se vrátit do role asistenta.

Luis Enrique s dcerkou Xanou
Luis Enrique s dcerkou Xanou

"Vím, že tvrdě pracoval na tom, aby se stal hlavním trenérem, a že je ambiciózní, ale pro mě je to neloajálnost. Nikoho takového s podobnými vlastnostmi ve svém týmu nechci," prohlásil Enrique.

Moreno tato slova popřel, byl prý připravený opustit funkci hned. "Označil mě slovy, která jsou ošklivá a nelze mi je přisuzovat. Byl jsem v šoku a přemýšlel, co jsem udělal špatně. Nevím, proč se mnou nechce pracovat, a nevím, jestli se to někdy dozvím," uvedl.

Moreno a Enrique spolupracovali dříve také v Barceloně, Celtě Vigo a AS Řím. V kvalifikaci o ME španělští fotbalisté ovládli svoji skupinu, z deseti zápasů vyhráli osm.

 

EURO 2020 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2020 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2020 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale bude v roce 2020 ve znamení dvanáctek. Proběhne od 12. června do 12. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 Liga mistrů 2019/2020 Slavia v Lize mistrů

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud