Turecko - Itálie 0:3. Favorit zvládl vstup do EURO, rozhodl ve druhé půli

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

EURO 2020 bylo s ročním zpožděním zahájeno! Itálie v úvodním zápase skupiny A porazila v Římě Turecko 3:0. Favorit se v první půli nemohl prosadit, nakonec ale dokráčel k jasné výhře. Vše v 53. minutě nastartoval vlastní gól tureckého stopera Demirala, pak se ještě trefili Ciro Immobile a Lorenzo Insigne.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho, kteří v generálce na ME deklasovali českou reprezentaci 4:0, potvrdili skvělou formu. Podeváté za sebou zvítězili bez inkasované branky a neprohráli ve 28 duelech po sobě.

Italové druhý zápas na Euru sehrají v Římě se Švýcarskem a Turecko rovněž ve středu v Baku vyzve Wales. Ten se předtím ještě v sobotu v ázerbájdžánské metropoli utká se Švýcary.

Zahajovacímu ceremoniálu turnaje, který se poprvé v historii uskuteční v 11 městech z 11 zemí, vévodilo vystoupení slavného italského tenoristy Andrey Bocelliho. Po něm virtuálně zahráli členové irské rockové skupiny U2 Bono a The Edge společně s DJ Martinem Garrixem.

Po opatrnějším úvodu začali Italové získávat jednoznačnou převahu. První velkou šanci měl ve 23. minutě po rohu kapitán Chiellini, jehož hlavičku gólman Cakir vytáhnul na roh. Immobile hlavou minul a později zamířil jen doprostřed branky. Turecko díky urputné obraně odolávalo tlaku favorita.

V závěru prvního poločasu se domácí hodně zlobili na sudího Makkelieho, že ani po konzultaci s videorozhodčím Blomem neodpískal penaltu za očividnou ruku Celika.

Ciro Immobile přidal druhý gól Itálie

Tým z Apeninského poloostrova dobře začal druhé dějství a v 53. minutě otevřel skóre. Berardi nacentroval před branku a míč se od stopera Demirala odrazil do vlastní sítě.

Cakir následně zneškodnil střely Spinazzoly a Locatelliho, ale v 66. minutě inkasoval podruhé. Turecký brankář vyrazil Spinazzolův pokus k Immobilemu a kanonýr Lazia Řím z dorážky nezaváhal.

V 79. minutě „Azzurri“ skórovali potřetí. Rychlou akci po Cakirově špatném odkopu a Immobileho přihrávce zakončil přesnou střelou Insigne. Italové neprohráli s Tureckem ani v 11. vzájemném zápase.

Domácí:

Hosté: 53. Demiral (vl.), 66. Immobile, 79. L. Insigne

Domácí: Çakır – Çelik, Demiral, Söyüncü, Meraş – Yokuşlu (65. Kahveci) – Karaman (76. Dervişoğlu), Tufan (64. K. Ayhan), Yazıcı (46. Ünder), Çalhanoğlu – B. Yılmaz (C).

Hosté: G. Donnarumma – Florenzi (46. Di Lorenzo), Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola – Barella, Jorginho, Locatelli (74. Cristante) – D. Berardi (85. Bernardeschi), Immobile (81. Belotti), L. Insigne (81. Chiesa).

Domácí: Bayındır, Günok, Antalyalı, Ayhan, Dervişoğlu, Kabak, Kahveci, Kökçü, Müldür, Toköz, Ünal, Ünder

Hosté: Meret, Sirigu, Acerbi, Bastoni, Belotti, Bernardeschi, Cristante, Di Lorenzo, Emerson, Chiesa, Pessina, Raspadori

Domácí: Söyüncü, Dervişoğlu

Makkelie (NED) – Steegstra (NED), de Vries (NED)

Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Itálie Itálie Jakub Konečný, redaktor Sportu Jakub Konečný, redaktor Sportu Martin Hašek Martin Hašek Turecko Turecko
Obnovit
Zprávy ze dne 11. 6. 2021
22:52
11. 6. 2021
Itálie

Italové se radují z úvodní výhry na šampionátu!

22:37
11. 6. 2021
Itálie

Turecko - Itálie 0:3

Lorenzo Insigne povedeným obstřelem přidává třetí italský gól.

22:24
11. 6. 2021
Itálie

Turecko - Itálie 0:2

Immobile zvyšuje z dorážky vedení Azzurri!!!

21:44
11. 6. 2021
Itálie

V závěru první půle se dostal k zakončení Ciro Immobile, ale trefil jen prostor, kde byl připravený Cakir.

21:24
11. 6. 2021
Itálie

Italové znovu zahrozili. Hlavičku Giorgia Chielliniho ale parádně vyrazil turecký gólman Uğurcan Cakir.

21:19
11. 6. 2021
Itálie

Lorenzo Insigne se dostal v pokutovém území do dobré střelecké příležitosti. První gól turnaje ale italský fotbalista nevstřelil, v první velké šanci pálil vedle.

20:23
11. 6. 2021
Itálie

Italové už jsou na předzápasové rozcvičce.

20:13
11. 6. 2021
Itálie

Sestava Italů pro úvodní duel EURO, ve kterém nastoupí proti Turecku.

20:00
11. 6. 2021
Itálie

Fotbalisté Turecka a Itálie již dorazli na Stadio Olimpico v Římě

0

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.