18. června 2021 • 12:22

Hrozba pro Anglii: potvrďte výjimku z karantény, nebo přesuneme finále

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Jarolím: Slavia titul Spartě darovala, Jurečka je jako Haaland. Brno? Chaos
Povedená sezona kapitána vítězného týmu i vítěze iSport indexu
VŠECHNA VIDEA ZDE

UEFA je připravena přesunout finále fotbalového mistrovství Evropy z londýnského Wembley, pokud britská vláda nepotvrdí výjimku z povinné desetidenní karantény pro zahraniční návštěvníky. Podle informací listu The Times by jako dějiště utkání o titul mohla zaskočit Budapešť.Britská vláda kvůli obavám z šíření koronaviru varianty delta odložila o měsíc závěrečnou etapu rušení protiepidemických opatření na 19. července. Finále je na programu 11. července, ve Wembley by se měla hrát i obě semifinále. Restrikce měly původně skončit už 21. června.

„Vždycky máme připravený záložní plán, ale věříme tomu, že se finálový týden odehraje v Londýně,“ uvedla UEFA v prohlášení. Zástupci pořadatelů už s britskou vládou zahájili jednání a snaží se pro EURO vyjednat stejnou výjimku, jakou mají například organizátoři tenisového Wimbledonu.

Program EURO 2021
14. 6. (15:00),
Česko - Skotsko 2:0
18. 6. (18:00),
Česko - Chorvatsko ONLINE
22. 6. (21:00),
Česko - Anglie ONLINE

Kompletní informace o ME ve fotbale najdete v rubrice EURO 2021.

Zápasy evropského šampionátu hostí 11 měst po celém kontinentu. V Budapešti, kde mohou fanoušci na stadion bez omezení kapacity, se odehrají čtyři duely. Už v předchozích měsících místní stadion nabídl azyl několika zápasům Ligy mistrů, jejichž uspořádání v domovských zemích komplikovaly cestovní restrikce.

Maďarský svaz nevylučuje, že by zaskočil i v případě Eura, pokud by to situace vyžadovala. „Maďarští organizátoři se soustředí na uspořádání čtyři budapešťských zápasů. Svaz je ale připraven hostit jakoukoliv vrcholnou fotbalovou událost,“ uvedl mluvčí maďarského svazu.

Vstoupit do diskuse
2

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupiny kvalifikace na EURO 2024 Skupina E

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikace, ve které se střetne s výběry Polska, Albánie, Moldavska a Faerských ostrovů.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud