14. července 2021 • 17:38

V Anglii zatýkají za rasismus po penaltách. Obhajoba zní stejně

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
21
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Procházkův vítězný chaos! Nástupovka z Rizinu a bouře, samuraj vyzval i moderátora | UFC 300
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rasistické urážky kvůli zahozeným penaltám ve finále EURO mají dohru až u policie. V Manchesteru zatkli Andrewa Bonea, realitního makléře společnosti Savills. Ten poté, co hráči tmavé pleti Jadon Sancho, Marcus Rashford a Bukayo Saka neuspěli v penaltovém rozstřelu, napsal na Twitter zprávu „N***i nám to pokazili.“ Na policii se obrátil sám, zároveň ale říká, že není autorem tweetu, neboť mu byl údajně telefon napaden hackery.Na Boneově twitterovém profilu se příspěvek objevil v neděli krátce po finále. Poté, co ho komentující lidé označili za rasistu, tweet smazal a obrátil se na policii s tím, že jeho účet byl napaden hackery.

Situace se ale obrátila proti němu. Policie v Manchesteru 37letého Bonea zatkla, společnost Savills jej zatím suspendovala do doby, než se situace vyřeší. Tři vyšetřovatelé podle zpráv Daily Mailu navštívili jeho dům a hledali důkazy, podle vyjádření policie zůstává Bone v cele předběžného zadržení a bude vyslechnut.

Andrew Bone byl zatčen za rasistické urážky
Andrew Bone byl zatčen za rasistické urážky

Nejde o prvního zatčeného kvůli vlně rasistické nenávisti, která se proti neúspěšným penaltovým střelcům vzedmula. Kromě Bonea, který napsal na Twitter „N***i nám to pokazili,“ už dříve skončil v poutech mládežnický fotbalový trenér Nick Scott. Ten skrze svůj Twitter vzkázal útočníkovi Manchesteru United Marcusi Rashfordovi, aby „si našel novou zemi.“ I on se hájí, že jeho telefon byl napaden, zároveň ale smazal svůj účet na sociální síti. Scott je nyní obviněn z podněcování rasové nenávisti.

Proti rasistickým urážkám se důrazně ohradil ministerský předseda Boris Johnson i princ William. Oba dva byli ve Wembley a anglické prohře přihlíželi. Za neúspěšné střelce se postavili i spoluhráči v čele s kapitánem Harrym Kanem. „Tihle tři kluci hráli skvěle, a měli dost kuráže na to, aby šli na penaltu v takto důležité situaci. Zaslouží si podporu, ne hrozné rasistické urážky, které jim lidé posílají. Pokud někoho urážíte na sociálních sítích, nejste fanouškem Anglie a nechceme vás,“ napsal útočník Tottenhamu.

Vstoupit do diskuse
21

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Play off
Články odjinud


Články odjinud