16. října 2023 • 20:45

Polský Trpišovský k reprezentaci? Papszun reaguje na možnou nabídku

Vstoupit do diskuse
12
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Terminátoři z Leverkusenu si podmanili Německo. A co dál, pane Alonso?
První finále pro Třinec: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalové Česko volá do zbraně Trpišovského. Toho slávistického, Jindřicha. Má zachránit národní mužstvo před krachem v kvalifikaci mistrovství Evropy. Jeho příchod na lavici - pokud bude odvolán Jaroslav Šilhavý - je možný, byť krajně nejistý. Je tu však ještě jedno jméno. Toho času je na dovolené polský Trpišovský, Marek Papszun.Když v létě roku 2022 poměřila pražská Slavia své možnosti s Rakówem Čenstochová, potkali se dva trenéři podobného kalibru. V tuzemsku už slavný Jindřich Trpišovský, proti němu Polák Marek Papszun.

Hned se objevila srovnání koučů - a také přezdívka pro Papszuna: polský Trpišovský. Nešlo jen o kšiltovku, kterou stejně jako JT nasazuje na každý zápas, ale především o herní i výsledkový rozmach jejich mančaftů.

„Je to pro mě čest,“ říkal Papszun. „Lidi s přehledem o Polsku o něm mluví s obrovským uznáním. Když jeho tým vidíte v různých zápasech, poznáte Papszunův rukopis,“ reagoval Trpišovský.

Čech udělal ze Slavie mašinu, vyhrával tituly, prosazoval se v Evropě. Zažil Ligu mistrů. Papszun mezitím vytáhl Raków ze třetí ligy do Ekstraklasy, na druhé místo a k triumfu v poháru. Jako hlavního pobočníka měl celou dobu českého obra, stopera a kapitána Tomáše Petráška.

Trpišovský tehdy Papszuna vyřadil, jenže s odřenýma ušima. Bylo vidět, že Rakówu schází jen zkušenosti. Trenér z něj udělal „nechutný“ mančaft, tedy pro soupeře. Navíc už za další rok slavil titul, hned ve třetím roce mezi elitou.

Po posledním zápase Papszun nasedl při oslavě do helikoptéry a odletěl na delší dovolenou. V Čenstochové skončil. Proto je nyní volný a nabízí se možnost, zda by česká asociace nemohla oslovit polského odborníka.

„Těžká otázka. Jsem tím dotazem zaskočený. Nevím, neumím říct, protože takové téma nenastalo. Každou takovou nabídku by bylo třeba zvážit, momentálně jsem bez smlouvy, sleduji vývoj, ale takové téma na stole není a tím pádem je ta otázka neopodstatněná,“ řekl Papszun webu iSport.cz.

Bohužel, nabídka neleží v tuto chvíli na stole, i když Papszun patří mezi vyhledávaná jména. Před časem mohl odejít do Premier League, s Brightonem se však nedohodl na finančních podmínkách.

Ty jsou vedle klasické české nedůvěry v cizince (snad ji už pomalu rozbíjí Brian Priske ve Spartě) zásadní problém. Papszun byl v Rakówu nejlépe placený, vždy měl aspoň o euro více než nejštědřeji honorovaný hráč. Mluvilo se o částce 600 tisíc eur čistého jako základní roční plat, což dělá skoro 15 milionů korun. Šilhavý byl na nějakých 6 milionech.

I proto se asociace dívá jinam. Papszun je přitom volný.

Vstoupit do diskuse
12

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Skupina E
Články odjinud


Články odjinud