14. listopadu 2023 • 04:30

Pešír o jednáních na FAČR: Trenéra jsme z toho vystrčili. Je odhodlaný

Autor: mas
Vstoupit do diskuse
46
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Liverpool jsem chtěl pro Slavii, ale Sparta má šanci. Fandit budu...
Šéfové Slavie a Sparty ve Sportu. Podívejte se, jak prožívali los Evropské ligy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pozice reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého je nahnutá. Alespoň z pohledu některých fanoušků a novinářů. Rovina se směrem k odvolání významně nakonila po prohře v Albánii 0:3 v kvalifikaci na EURO 2024. Zasedl dokonce Výkonný výbor FAČR, který nakonec Šilhavého realizační tým ve funkci ponechal. Včetně manažera národního týmu Tomáše Pešíra, který je pojítkem mezi koučem a kabinou, ale i vedením českého fotbalu. Jak tlak na odvolání vnímal? O kritických chvílích se rozpovídal v pořadu Česká ulička na O2 TV Sport.Bývalý útočník Tomáš Pešír přiznává, že od fanoušků a médií výrazný tlak začal vnímat po krachu v Albánii. Podle něj ho však otupilo, že šlo o první zápas reprezentační přestávky a český tým tak měl šanci napravit ho v zápase s Faerskými ostrovy v Plzni.

Trápení v koncovce nakonec čeští reprezentanti přetavili ve vydřenou výhru 1:0. „A večer jsme dostali jackpot v podobě výsledku Poláků, kteří remizovali doma s Moldávií. To tu situaci trochu vylepšilo. Ale to nic nemění na tom, že pak tlak na nás byl a to setrvává doteď,“ přiznává Pešír. 

Reagovalo nakonec i vedení, které svolalo mimořádný VV, na němž se projednávala pozice trenéra Šilhavého. Ten nakonec setrval a mohl se soustředit na dokončení kvalifikační jízdy.

„Moje pozice byla taková, že jsem byl s Jardou na mimořádném Výkonném výboru, kde jsme si něco řekli s vedením a pak ty administrativní záležitosti jsem řešil já. Vedení i já jsme z toho chtěli trenéra trošku vystrčit, aby co nejvíc myslel na fotbal a na přípravu na dva nejdůležitější zápasy, protože už jsme byli potvrzení ve funkci,“ rozebírá Pešír jakým způsobem probíhala jednání.

Zároveň dodal, že s trenérem je v každodenním kontaktu a myslí si, že je dobře nastavený pro zbylé zápasy. „Je odhodlaný, stejně jako my všichni okolo. Vypadá určitě líp, než po tom posledním rozhovoru proti Faerům,“ řekl Pešír moderátorovi České uličky Michalu Hrdličkovi. 

Tlak na výsledky a výkony nevnímá jen na trenéra, cítí ho i sám na sebe. „Cítíme velkou zodpovědnost za celou republiku, za celý fotbal, abychom na EURO postoupili. Cítím tlak na celý realizační tlak i na sebe. Možná ho na sebe vyvíjím i sám, protože nároďák v samostatný historii vždycky postoupil na ME... A já nechci být ten první, kdo na EURO nepostoupí,“ dodal Pešír.

Vstoupit do diskuse
46

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina E
Články odjinud


Články odjinud