7. prosince 2023 • 17:30

České zázemí na EURO: maximální komfort v Hamburku. Jasná volba

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 1:3. Favorit měl problémy, pak rozhodla křídla
SESTŘIH: Slavia - Pardubice 3:0. Chytilův koncert a nejrychlejší hattrick historie
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká fotbalová reprezentace bude mít během mistrovství Evropy v příštím roce v Německu základnu na severu Hamburku, kde odehraje druhý a třetí zápas skupinové fáze. Trénovat bude národní tým na nedalekém stadionu Norderstedtu, hrajícího čtvrtou ligu. Vedení FAČR zvolilo základnu na předměstí Hamburku především kvůli tomu, že českému mužstvu tím odpadne velká část cestování. Asociace o tom informovala na tiskové konferenci po dnešním zasedání výkonného výboru.„První důvod byl jednoznačný, že česká reprezentace odehraje dvě utkání v Hamburku. Tím nám odpadne nutnost splnění toho parametru UEFA, že když jste od zápasového stadionu dále než 60 kilometrů, musíte využívat transferové hotely. Volba byla jednoznačná, tohle bylo hned na začátku číslo jedna,“ řekl generální sekretář FAČR Michal Valtr.

„Komunikovali jsme s některými současnými i bývalými reprezentanty a berou to jako velkou výhodu. Navíc to není daleko ani na další strategická místa, která budeme během turnaje využívat. Na letiště 15 minut, na vlakové nádraží půlhodinka,“ doplnil pro web FAČR technický ředitel asociace Erich Brabec.

Spolu s Valtrem v neděli osobně navštívili vybraný hotel i tréninkové hřiště. „Není to v městské zóně, je tam klid. Je tam golfový resort. Tréninkové zázemí je v řádu několika minut, do 10 až 15 minut v dojezdové vzdálenosti. Osobně se mi zázemí velmi líbí a věřím, že ho ocení i hráči a nový realizační tým,“ připomněl Valtr, že vedení FAČR vybírá nového trenéra po Jaroslavu Šilhavém.

Hotel předloni získal německou designovou cenu a disponuje mimo jiné posilovnou, bazénem nebo wellness. „Zohlednili jsme zkušenosti ze všech předchozích šampionátů. Reprezentace by měla mít maximální komfort,“ řekl předseda FAČR Petr Fousek.

Anketa

Postoupí čeští fotbalisté na EURO 2024 ze skupiny?

ANO
NE

„Na místo budou až do zahájení turnaje dojíždět zástupci FAČR, aby přípravy běžely podle plánu. Je zapotřebí domluvit veškeré detaily týkající se pobytu týmu a jeho sportovní přípravy, ale také dořešit další témata jako branding tréninkového stadionu nebo vybudování tiskového střediska v jeho blízkosti,“ dodal Valtr.

Český tým dorazí na základnu 13. června, tedy pět dnů před prvním zápasem své skupiny, který odehraje v Lipsku proti Portugalsku. K dalším dvěma duelům proti vítězi březnového play off C a Turecku nastoupí v Hamburku.

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud