Slováci si věří: Jsme lepší než Češi! Budou jen bránit, to je zastaralé | iSport.cz
13. října 2018 • 12:30

Slováci si věří: Jsme lepší než Češi! Budou jen bránit, to je zastaralé

Autor:
TOP VIDEA
Jablonec - Opava: Vatajelu natáhl ke střele zpoza vápna a posílá domácí do vedení! Jablonec - Opava: Vatajelu natáhl ke střele zpoza vápna a posílá domácí do vedení!
Třinec - Kometa Brno: Střela Němce od modré skončila za zády Kantora, 0:1 Třinec - Kometa Brno: Střela Němce od modré skončila za zády Kantora, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TRNAVY | "Do slovenského dresu se obleče větší kvalita, hrajeme doma a momentálně jsme lepší než Češi," má jasno slovenský deník Šport. Jeho redaktor Miroslav Hašan ve velkém komentáři definoval rozdíly mezi oběma mužstvy. Například tvrdí, že český trenér Jaroslav Šilhavý naordinuje svým svěřencům defenzivní taktiku.Podle slovenského Športu lze na straně české reprezentace najít jediný plusový bod: že v dnešním špílu v Trnavě nemá co ztratit, protože v poslední době neměla výsledky a změnil se trenér. "Tím ale psychologická výhoda končí," píše Hašan. "Jsme lepší a Češi jsou odsouzení k tomu, aby jen bránili a hráli na brejky."

Jaroslav Šilhavý prý podřídí výsledku úplně všechno - vyztuží defenzivu, přehustí střed pole a co nejvíc hráčů bude držet tzv. "pod míčem".

"Pokud se samozřejmě naskytne příležitost, půjde do rychlého protiútoku. Jenže tento způsob hry je už zastaralý, v dlouhodobé soutěži málokdy přináší úspěch, spíše nikdy. Ve fotbale vede do slepé uličky," tvrdí slovenský redaktor.

Ve hře Slováků vidí větší kvalitu, jsou schopni využít tvořivost záložníků v čele s Markem Hamšíkem i svůj "myšlenkový náskok", který si "jako tým diktující průběh zápasu automaticky vytvoří".

"Navíc máme Škrtela, Češi nikoho takového nemají. Nemají šéfa obrany a Slováci hned dva," odkazuje Hašan na dalšího slovenského borce Škriniara.

Marek Hamšík na tréninku fotbalistů Slovenska před utkáním Ligy národů Slovensko - ČR v Trnavě
Marek Hamšík na tréninku fotbalistů Slovenska před utkáním Ligy národů Slovensko - ČR v Trnavě

BACKSTAGE s Gebre Selassiem: Šilhavý není jen obranář. Lídři? Nemusí se jen křičet
720p 360p

ANKETA: Největší síla nároďáku? Zkušenosti. A konečně máme defenzivního záložníka
1080p 720p 360p

ANKETA: Bude hrát reprezentace pod Šilhavým jako jeho Slavia?
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud