Slováci si věří: Jsme lepší než Češi! Budou jen bránit, to je zastaralé | iSport.cz
13. října 2018 • 12:30

Slováci si věří: Jsme lepší než Češi! Budou jen bránit, to je zastaralé

Autor: pj
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TRNAVY | "Do slovenského dresu se obleče větší kvalita, hrajeme doma a momentálně jsme lepší než Češi," má jasno slovenský deník Šport. Jeho redaktor Miroslav Hašan ve velkém komentáři definoval rozdíly mezi oběma mužstvy. Například tvrdí, že český trenér Jaroslav Šilhavý naordinuje svým svěřencům defenzivní taktiku.Podle slovenského Športu lze na straně české reprezentace najít jediný plusový bod: že v dnešním špílu v Trnavě nemá co ztratit, protože v poslední době neměla výsledky a změnil se trenér. "Tím ale psychologická výhoda končí," píše Hašan. "Jsme lepší a Češi jsou odsouzení k tomu, aby jen bránili a hráli na brejky."

Jaroslav Šilhavý prý podřídí výsledku úplně všechno - vyztuží defenzivu, přehustí střed pole a co nejvíc hráčů bude držet tzv. "pod míčem".

"Pokud se samozřejmě naskytne příležitost, půjde do rychlého protiútoku. Jenže tento způsob hry je už zastaralý, v dlouhodobé soutěži málokdy přináší úspěch, spíše nikdy. Ve fotbale vede do slepé uličky," tvrdí slovenský redaktor.

Ve hře Slováků vidí větší kvalitu, jsou schopni využít tvořivost záložníků v čele s Markem Hamšíkem i svůj "myšlenkový náskok", který si "jako tým diktující průběh zápasu automaticky vytvoří".

"Navíc máme Škrtela, Češi nikoho takového nemají. Nemají šéfa obrany a Slováci hned dva," odkazuje Hašan na dalšího slovenského borce Škriniara.

Marek Hamšík na tréninku fotbalistů Slovenska před utkáním Ligy národů Slovensko - ČR v Trnavě
Marek Hamšík na tréninku fotbalistů Slovenska před utkáním Ligy národů Slovensko - ČR v Trnavě

BACKSTAGE s Gebre Selassiem: Šilhavý není jen obranář. Lídři? Nemusí se jen křičet

ANKETA: Největší síla nároďáku? Zkušenosti. A konečně máme defenzivního záložníka

ANKETA: Bude hrát reprezentace pod Šilhavým jako jeho Slavia?

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud