Griezmann sestřelil Němce, Gibraltar znovu vyhrál, Wales slaví i bez Balea

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Francie vyhráli po obratu ve šlágru dnešního programu Ligy národů nad Německem 2:1. Letošní mistři světa z Ruska protáhli neporazitelnost na 15 zápasů a se sedmi body vedou tabulku tříčlenné skupiny A1 před Nizozemskem, které má o čtyři body méně. Německo ani ve třetím duelu nové soutěže nezvítězilo a s jedním bodem je poslední.

Německo prohloubilo svou současnou krizi. V sobotu utrpělo debakl 0:3 v Nizozemsku a v součtu s dnešní porážkou nevyhrálo čtyři soutěžní zápasy po sobě, což se mu naposledy stalo v letech 1999 až 2000. Německo, které na letním světovém šampionátu vypadlo už ve skupině, navíc poprvé v historii prohrálo v jednom roce šest utkání.

Svěřenci Joachima Löwa přitom ve Francii začali dobře a ve 14. minutě proměnil penaltu po ruce Toni Kroos. Němci pak nevyužili šanci na zvýšení náskoku a po pauze dvěma góly otočil stav Antoine Griezmann. V 62. minutě nejprve hlavičkou po ostrém centru srovnal a v 80. minutě přidal druhý gól z penalty. Útočník Atlética Madrid vstřelil Německu za reprezentační kariéru čtyři branky.

Ve skupině B4 vyhrál Wales v ostrovním derby v Irsku 1:0, přestože hostům scházela hlavní hvězda Gareth Bale. Opatrný zápas v Dublinu rozhodl v 58. minutě Harry Wilson. Wales vyhrál v Irsku poprvé od roku 1992.

V nejslabší Lize D Gibraltar porazil po obratu Lichtenštejnsko 2:1 a po minulém premiérovém soutěžním vítězství v historii v Arménii podruhé za sebou vyhrál. Gruzie triumfovala v Lotyšsku vysoko 3:0, ve čtyřech zápasech skupiny D1 neztratila ani bod a s předstihem si zajistila postup do Ligy C.

Brazilec Miranda sestřelil v nastavení Argentinu

Fotbalisté Brazílie porazili v přípravném utkání Argentinu 1:0. Souboj dvou jihoamerických gigantů na neutrální půdě v saúdskoarabské Džiddě rozhodl ve třetí minutě nastavení hlavičkou Miranda po rohovém kopu hlavní hvězdy "Kanárků" Neymara.

Zatímco Brazílie nastoupila prakticky v nejsilnější sestavě, Argentině chyběla řada hvězd včetně útočníka Lionela Messiho. Přesto se hrál poměrně vyrovnaný zápas a "Kanárci" nijak výrazně nedominovali. Brazilci oplatili odvěkému rivalovi porážku 0:1 z posledního vzájemného souboje vloni v červnu v přípravě v Melbourne.

Výsledky utkání fotbalové Ligy národů

Skupina A1:

Francie - Německo 2:1 (0:1)
Branky: 62. a 80. z pen. Griezmann - 14. z pen. Kroos.

Slovinsko - Kypr 1:1 (0:1)
Branky: 83. Skubič - 37. Papulis. ČK: 90. Iličič - 66. Kastanos, 90.+6 Demetriu.

1. Norsko 6 4 1 1 7:2 13
2. Bulharsko 6 3 2 1 7:5 11
3. Kypr 6 1 2 3 5:9 5
4. Slovinsko 6 0 3 3 5:8 3

Skupina D1:

Kazachstán - Andorra 4:0 (2:0)
Branky: 21. Sejdachmet, 39. Turysbek, 61. vlastní Gómes, 74. Murtazajev. ČK: 64. Aláez (And.).

Lotyšsko - Gruzie 0:3 (0:2)
Branky: 8. Kankava, 29. Gvilija, 61. Čakvetadze.

Skupina D4:

Arménie - Makedonie 4:0 (1:0)
Branky: 12. Pizzelli, 67. Movsisjan, 81. Kazarjan, 90.+4 Mchitarjan. ČK: 90.+3 Elmas (Mak.).

Gibraltar - Lichtenštejnsko 2:1 (0:1)
Branky: 61. Cabrera, 66. Chipolina - 15. Salanovic.

Přípravná utkání:

Saitama: Japonsko - Uruguay 4:3 (2:1)
Branky: 10. a 67. Minamino, 36. Osako, 59. Doan - 27. Pereiro, 57. Cavani, 75. Rodríguez.

Jižní Korea - Panama 2:2 (2:1)
Branky: 5. Pak ču-ho, 33. Hwang In-pom - 45. Arroyo, 49. Blackburn.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905