Jonáš Bartoš
23. června 2015 • 04:59

Dívá se Barca, Bayern a United. Bitvu Lvíčat může sledovat až 120 skautů

Lvíčata mají o motivaci postaráno
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
VŠECHNA VIDEA ZDE

ČESKO – NĚMECKO 20:45 ONLINE | Představení vycházejících hvězd láká. Evropský fotbalový šampionát do jednadvaceti let v Česku bedlivě sledují zástupci nejlepších evropských klubů. Na turnaj je oficiálně akreditováno 124 skautů, co si do svých notýsků pečlivě zapisují nejšikovnější hráče. Členové Dovalilovy party tak mají jedinečnou šanci, aby na sebe upozornili a zajistili si pohádkové angažmá.S úspěchem přichází sláva. A také peníze plynoucí z lukrativních kontraktů, které jsou mladým fotbalistům schopné nabídnout špičkové kluby. Na oficiálním seznamu UEFA pro evropský šampionát jednadvacítek v Česku figuruje přes 120 skautů. Málokde se sejde tolik hledačů talentů, jako na tomhle výjimečně sledovaném turnaji.

Postupová matematika

„Já osobně jsem nad tím nikdy nepřemýšlel, je mi celkem jedno, kdo na tribuně sedí. Je pravda, že někteří hráči si to můžou připouštět víc. Ale v první řadě si musí uvědomit, od čeho tady jsou. Když se budou soustředit na fotbal, pak je třeba agenti osloví a dopadne to tak, jak by mělo,“ pověděl stoper Tomáš Kalas.

Na zápasech v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti se pohybují zástupci Barcelony, Bayernu, Manchesteru City, Manchesteru United, Juventusu, PSG a dalších evropských celků. Kdo všechno z nich navštěvuje české zápasy, není přesně jasné, nicméně právě duel s Německem by mohl být extrémně sledovaný.

„Není možné, že i když tady bude přes sto skautů, hráčům to sváže nohy. Někdo nad tím přemýšlet asi může, ale v týmu takové kluky nemáme. Není to jejich první zápas, kde byli takhle sledovaní, až na pár výjimek hráli všichni větší zápasy,“ zamyslel se Kalas.

Centrem zájmu z českého týmu je jihlavský snajpr Jan Kliment, momentálně nejlepší střelec šampionátu. Jeho hattrick proti Srbsku na tribuně podle informací od agenta Davida Nehody sledovali zástupci Juventusu Turín, Werderu Brém, Stuttgartu, Ajaxu, Glasgow Rangers, Bröndby Kodaň, Bergama, Alkmaaru, Utrechtu a Groningenu.

Sledován byl i Václav Kadlec z Frankfurtu, pro kterého EURO skončilo předčasně kvůli zranění. „Škoda, chtěl jsem se tady ukázat. Ale neukážu,“ smutnil krátce poté, co mu lékaři odhalili natržené vazy v kotníku, což znamená pauzu od fotbalu zhruba na čtyři týdny.

Vylétne proti Německu nějaký jiný český hráč?

15 největších klubů, které mají zástupce na EURO
AC Milán, Ajax, Arsenal, Barcelona, Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Inter Milán, Manchester City, Manchester United, Juventus, Liverpool, Porto, PSG, Schalke, Tottenham.

720p 480p 360p 240p
Německý kouč Hrubesch: Kadlec je dobrý hráč, ale češi jsou silní u bez něj

Dovalil: Honza Kliment to bude mít těžší, Němci se na něj zaměříVše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze