19. června 2017 • 04:45

Expert Kopecký: Černý ukázal, proč nehraje v Ajaxu, Sáček není obránce

Autor:
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českým fotbalistům do 21 let vstup do mistrovství Evropy vůbec nevyšel, s Německem prohráli 0:2 a výrazně si zkomplikovali šanci na postup do semifinále. Podle bývalého kouče jednadvacítky Ivana Kopeckého byl největší český problém na pravé straně, chybu udělal i brankář Lukáš Zima, který pustil laciný první gól.„Pravá strana byla strašně průchodná, protože Sáček není obránce a Černý neumí bránit. Dozadu je velice špatný a jen ukázal, proč nehraje v Ajaxu,“ popsal Ivan Kopecký pro deník Sport, kde byl podle něho největší zádrhel. „Možná by to vypadalo jinak, kdyby se Aleš Matějů nezranil, ten nám hodně chyběl,“ dodal.

Podle Kopeckého byly oba inkasované góly hodně laciné. „Před první jsme neměli nechat Meyera vystřelit takhle v šestnáctce, navíc brankář Zima ji mohl chytit. Měl se víc posunout doleva, a kdyby to udělal, tak míč viděl,“ uvedl někdejší trenér Slavie, Vítkovic či Baníku.

720p 360p
Zima: Je to komplikace, teď musíme dva zápasy vyhrát

„Druhý gól jde za Sáčkem. Obránce si obvykle takový balon nezpracovává, protože za sebe nevidí. Spíš přihraje gólmanovi, nebo míč ustřelí do zámezí,“ komentoval minelu mladého sparťana Kopecký.

„Dalším problémem je koncovka. Patrik Schick měl na noze dvě stoprocentní šance, jednu takovou napůl. Jenže neměl štěstí jako v Itálii, kde dával góly ze všeho,“ připomněl kouč. „Kdybychom skórovali, věřím, že bychom neprohráli. Němci, kteří ten klid někdy až přeháněli, by nemohli hrát v takové pohodě,“ dodal Ivan Kopecký.

720p 360p
Simič: Teď už nesmíme dostávat góly, musíme je jen dávat

Brankář Lukáš Zima zasahuje proti penaltě Davieho Selkeho
Brankář Lukáš Zima zasahuje proti penaltě Davieho Selkeho

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze