23. června 2017 • 04:55

Schickův perný den! Deset hodin v Juventusu i smršť selfie s fanoušky

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na tenhle den Patrik Schick asi jen tak nezapomene, i když si nakonec z jednodenního bleskového „výletu“ do Turína ještě smlouvu s Juventusem nepřivezl. V italském velkoklubu ovšem absolvoval první část zdravotních testů a vše směřuje k tomu, že bombastický kontrakt podepíše po konci EURO U21 v Polsku, odkud si pod Apeniny se svolením vedení české reprezentace odskočil.Jednadvacetileté torpédo tuzemské výroby se ve čtvrtek brzo ráno odpojilo v polských Tychách od týmu Vítězslava Lavičky a leteckým speciálem v sedm ráno vyrazilo směr Itálie. Ještě předtím útočník požádal o svolení k návštěvě špičkové kliniky vedení týmu. To mu po poradě vyhovělo.

Lavička pustil Schicka do Turína. Pomůže mu to ve výkonech, hlásí
720p 360p

„Prohlídka měla proběhnout už po návratu z utkání seniorské reprezentace v Norsku a před odjezdem do Polska, bohužel se neuskutečnila. Pak ve vzduchu visela tahle varianta. Samozřejmě to pro nás bylo složité rozhodování, protože je uprostřed EURO. Ale ctili jsme zájmy jednadvacítky, respektujeme, že se pro hráče jedná o významnou událost. Chceme, aby měl po zbytek turnaje klidnou hlavu,” vysvětlil manažer reprezentace Jaromír Šeterle, proč dali útočníkovi zelenou.

Schick dorazil do Turína v doprovodu manažera Pavla Pasky v osm hodin ráno. Pozdravil se s lékaři, na tělo navlékl triko s futuristickým logem Juventusu a za chvíli už seděl na rotopedu. Jen zdravotní prohlídka trvala šest hodin, všechny procedury nakonec znamenaly desetihodinový maraton. „Takhle to ve velkých klubech chodí,“ konstatoval Paska.

Krátce po osmnácté hodině pak Schick opustil stadion, před kterým na něj čekalo několik desítek nadšených fanoušků Juventusu. Po smršti selfie sedl hráč do auta a vydal se zpět za jednadvacítkou, kterou v sobotu čeká rozhodující duel o postup do semifinále mistrovství Evropy proti Dánsku.

Do dějiště turnaje ho přepravilo privátní letadlo. „Cestování nebylo tak náročné. Po návratu se mu plně věnovali kondiční trenér a fyzioterapeuti,“ přiblížil Šeterle.

Šmicer se Sieglem o Schickovi: Je to strmá kariéra, má dobře našlápnuto
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze