Čeští fotbalisté do 21 let budou bojovat o Evropu – v Asii | iSport.cz
Stanislav Hrabě
15. října 2012 • 18:38

Čeští fotbalisté do 21 let budou bojovat o Evropu – v Asii

TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rusko, největší země světa, skýtá prapodivné možnosti. O účast na mistrovství Evropy budou v Jekatěrinburgu, městě, které leží už sedmnáct kilometrů na asijské části pohoří Ural, bojovat čeští reprezentanti do 21 let. A jak svérázné je místo, kde se bude hrát, tak svérázný může být i výsledek zápasu. Porážka 0:2 z prvního duelu není nejlepší výchozí pozice, ale o šanci se všichni porvou.Centralnij stadion prochází důkladnou rekonstrukcí a už se pomalu chystá na veliký svátek: v roce 2018 bude jedním z hostitelů mistrovství světa.

„Bylo by krásné se sem vrátit a zahrát si na něm,“ povzdechne si Ladislav Krejčí. Nyní se však na něj podívá s výběrem do 21 let a celé mužstvo čeká těžký úkol – pokusit se obrátit nemizivý výsledek a postoupit na evropský šampionát.Čtvrté největší ruské město, které se po dobu Sovětského svazu nazývalo Sverdlovsk, má pro hodně nábožensky založené občany největšího státu světa zvláštní význam – v červnu 1918 zde byla bolševiky zavražděna carská rodina v čele s posledním vládcem Mikulášem II.

Obětí bylo jedenáct, přesně kolik je členů fotbalového týmu. Může v tom být nějaký symbol pro boj českých mladíků o postup na mistrovství Evropy 2013?

„Já je vůbec historií nechci zatěžovat. Chci, by podali lepší výkon než v Jablonci,“ odmítá se jakýmkoli podobenstvím zaobírat trenér Jakub Dovalil.

Jekatěrinburg bude jedním z měst, kde se odehrají zápasy světového šampionátu, který Rusko uspořádá v roce 2018
Jekatěrinburg bude jedním z měst, kde se odehrají zápasy světového šampionátu, který Rusko uspořádá v roce 2018


Stejně smýšlejí i hráči. „Jsme tady od toho, abychom zvládli kvalifikaci a ne, abychom chodili po památkách,“ přidává se útočník Stanislav Tecl, na jehož góly budou spoluhráči úpěnlivě čekat. „Ale vím to,“ seznámil se dopředu s místem, kde se bude hrát.

Záložník Martin Pospíšil si tuto informaci ani nezjišťoval. Po losu, který přiřkl českému týmu ruského soupeře, spoléhal, že ho městem provede olomoucký spoluhráč Igor Golban.

„Ale nakonec nebyl nominovaný,“ posteskl si Pospíšil. Nemá však tak ani žádný důvod protivníka šetřit, žádné osobní vazby už k němu nemá.

Český tým do 21 let čeká hodně těžká práce.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud