MS 2018 fotbal | Neuer se vrací. Německý brankář si zachytá proti Rakousku | iSport.cz
29. května 2018 • 15:13

Neuer se vrací. Německý brankář si zachytá proti Rakousku

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Brankář Manuel Neuer nastoupí za německou reprezentaci v sobotní přípravě s Rakouskem. Pro dvaatřicetiletého fotbalistu to bude první soutěžní zápas po devítiměsíčním zranění, který má ukázat, zda je připravený na světový šampionát.

Neuer si loni obnovil únavovou zlomeninu zánártní kosti a v září musel podstoupit operaci. Kapitán Bayernu Mnichov začal koncem března individuálně trénovat a v květnu se zapojil do přípravy s týmem. Mistr světa z roku 2014 už za národní tým odchytal půlhodinu v pondělním tréninkovém duelu s reprezentační dvacítkou a stejnou porci minut dostane i ve středečním utkání obou soupeřů.

"Plán je takový, že bude hrát v sobotu. Nic tomu nestojí v cestě a potřebuje takové zápasy, ve kterých bude ve větší permanenci. Musí být stoprocentně fit," řekl trenér německých brankářů Andreas Köpke na soustředění v italském Appianu.

Navzdory dlouhodobým potížím se Neuer dostal do předběžného výběru Německa na turnaj. Spolu s ním trenér Joachim Löw povolal Marca-Andrého ter Stegena z Barcelony, Bernda Lena z Leverkusenu a Kevina Trappa z Paris St. Germain. Do Ruska odcestují tři gólmani, konečnou nominaci musí Löw oznámit do 4. června.

Köpke naznačil, že pokud Neuer bude zcela v pořádku, na šampionát pojede jako jednička. "Marc (Ter Stegen) loni vyhrál Pohár FIFA, má za sebou skvělou sezonu v Barceloně a pochopitelně by rád hrál i na mistrovství světa. Ale pokud jde o Manuela, je to výjimečná situace, kterou by Marc dobře zvládl," uvedl bývalý reprezentační gólman.

Němci se na MS ve skupině F utkají s Mexikem, Švédskem a Koreou, generálku absolvují 8. června v Leverkusenu proti Saúdské Arábii.

Manuel Neuer bude chybět Bayernu minimálně do ledna

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.